פיינל פנטאזי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"סיכויי ההחלמה הם אפסיים"
~ לואי פסטר על פיינל פנטאזי


"...מאות אלפי יפנים כבר לקו במחלה, ואני לא רוצה להתחיל לדבר על האוטאקואים האמריקאים..."
~ נשיא העולם מר צ'אק נוריס על פיינל פנטאזי


"מה קרה, טטריס כבר לא מספיק טוב בשבילכם?"
~ חתולה על גג פח לוהט


פיינל פנטאזי (Final Fantasy; עברית: הפנטזיה האחרונה) הינה תסמונת מוכרת בעולם המזרחי והמערבי כאחד כקדימון למוות. בתהליך ארוך ומייגע מפריש המוח חומרים הזייתים לשאר הגוף, עד ריקבון האונות והתפרקות הבשר. במהלכה יתנוונו כל חלקי הגוף בהדרגתיות עד שיוותרו רק שרירי האצבעות. תהליכים נוספים שיתרחשו הם נשירת שיער, חוסר תיאבון ובמקרים חמורים יותר אף העלמות איברי המין. התסמונת תוקפת בפתאומיות וללא סימנים מקדימים, וגורמת למוות בטוח, כלומר מוות בזמן לבישת חליפת מגן. מרכז המחקר המוביל בענייני המחלה כיום הוא מרכז "סקוור אניקס" הממוקם, כמו כל דברים המוזרים בעולם, ביפן. מחקרים מציעים שהתסמונת מידבקת, אך עוד לא התגלה כיצד היא עוברת מאדם לאדם, ולכן אופן הטיפול היחיד הידוע כיום הוא למעשה מניעה של התפשטות המחלה משום שעוד לא נמצאה לה תרופה. אדם המתגלה כנשא של תסמונת "הפנטזיה האחרונה" יוכנס לבידוד, שם יבלה את שארית ימיו הקצרים מעל הפלייסטיישן פורטבל שלו.

"אוף, שוב קפקה ניצח אותי!"
~ מילותיו האחרונות של נשא "הפנטזיה האחרונה" על התמודדותו עם המחלהסימנים מקדימים

אם גילית אצלך או אצל אחד ממכריך שניים או יותר מהתסמינים הבאים, יתכן שמדובר בסימנים ראשונים למחלה, ויש למהר לבדיקה אצל רופא המוכשר לכך:

 • צורך עז להטיל שתן לפחות פעם ביום ו/או שתן שצבעו נע בין צהוב לשקוף.
 • תחושת עקצוץ קלה באזורי הברכיים והמרפקים.
 • רתיעה עזה כשאנשים מנסים לגעת בפונפון שלך.
 • משיכה בלתי מוסברת אל כפתורים מסוימים במקלדת. (בדרך כלל Z, X ו-C)
 • הזיות הכוללות ציפורים גדולות בצורה יוצאת דופן ו/או נשים בעלות חזה גדול בצורה יוצאת דופן.
 • נטיות לאובדן הכרה בזמן ביצוע פעולות יומיומיות, כמו למשל שילוח נשמות תועות אל המעבר.
 • נטיה להתעלם מכוח המשיכה.
 • קושי בבחירת קונסולת המשחקים האהובה עליך.
 • משיכה לגברים ששמם הוא סיד.
 • ירידה משמעותית בחשבון הפלאפון שלך.
 • שנאה כלפי איטליה, אוכל איטלקי, מגדל פיזה, איטלקים ונטייתם לתרגם משחקים לאיטלקית (שפת הרשע והשטן) ולגרום לך להשאיר את הביטורנט פתוח במשך שבועות רק כדי לגלות שקלאוד הוא מוסליני.
 • גם את/ה רוצה להיות דראגוּן!!!


שלבי המחלה

לאחר מחקרים רבים הצליחו מדענים לחלק את תקופת החולי לשלבים.

 • Final Fantasy

השלב הראשון של המחלה. בדרך כלל בתקופה הזו ניתן יהיה להבחין בתסמינים הראשונים. הצורך להשתמש באימולטורים יתעורר ובעקבות זאת גם הרצון להרוס כל דבר שמזכיר אך במעט את הביטוי GBA remake.


 • Final Fantasy 2 ו Final Fantasy 3

שני השלבים הללו נוטים להופיע רק בציבור האסייתי של הנשאים, ולפסוח באורח פלא על האמריקאים ושאר דוברי האנגלית. הסיבות לכך לא ברורות, ויתכן שהן קשורות בלוקליזציה של המחלה.


 • Final Fantasy 4

השלב הרביעי מוכר בקרב הנשאים דוברי האנגלית כשלב השני. בשלב זה המחלה כבר מידבקת ברמות גבוהות ויש להכניס את הנשאים לבידוד. מרכז הבידוד הפעיל ביותר כיום נמצא על אי מבודד לא רחוק מחופי יפן המזרחיים, ולשם מובלים רוב הנשאים. עם התפשטות המחלה בשנים האחרונות החלו להיבנות מרכזי בידוד נוספים גם באזורים בשממה.


 • Final Fantasy 5
"בארץ רוכב על הצ'וקובו שלו כדי להציל את הנסיכה!!! היי, איפה ססיל? המשחק הזה משעמם אותי, אני מפסיק עכשיו"
~ קוג'ה על פיינל פנטאזי 5

גם שלב זה נוטה לפסוח על הציבור דובר האנגלית. כנראה רק כי ליפנים לא נמאס מכל הדמויות אחרי 5 דקות משחק.


 • Final Fantasy 6

השלב המוכר בקרב הציבור האמריקאי כשלב השלישי. במהלך שלב זה המחלה מתגברת באופן הדרגתי, גורמת לאובדן זיכרון זמני ולהתעניינות מפתיעה ביצירות אומנות מתקופת הרנסאנס. • Final Fantasy 7

בשלב זה כבר ניתן לראות שהנשא מתקרב באטיות אל סופו. אחד החוקרים הידועים ביותר בתחום, פרופסור פרויד חקר לעומק את השלב השביעי של המחלה והגיע למסקנות מרתקות על השפעת התסמונת על מוחו של החולה. מסתבר כי בשלב זה מוחו של החולה כבר מאבד את צורתו הקודמת ומקבל צורה של קקטוס בעל גפיים. חילוף החומרים מואט בצורה משמעותית עד כדי כך שהצורך לעשות צרכים נעלם, אדרנלין מוזרם אל חלקים מסוימים בגוף, בעיקר אל הקרקפת - מה שגורם לשיער להתנגד לכוח המשיכה - ואל הזרועות והרגליים מה שמאפשר לחולים להרים משאות גדולים וכבדים בצורה מגוחכת, למשל חרבות. שלב זה מתחלק לעתים לתתי-שלב:

 • Advent Children

(עברית: "ילדים מתגלים") חלק בשלב בו יגלה החולה כי יש לו ילדים מוסתרים, או את האחיות של ספירות'.

 • Before Crisis

(עברית: "לפני המשבר") הביטוי הנפוץ לפרצי האדרנלין האופייניים לשלב השביעי.

 • Crisis Core

(עברית: "לב המשבר") קריסיסקור הוא הסגנון המוזיקלי ממנו יהנו החולים במהלך השלב השביעי. יתכן שימשיכו להנות ממנו גם בהמשך המחלה.

 • Dirge of Cerebrus

(עברית: "קינתו של קרברוס") כמו Devil May Cry רק עם ערפדים.


 • Final Fantasy 8

שלב זה נתון במחלוקת משום שלעתים הוא עומד בניגוד מוחלט לכל אשר התרחש בשלב השביעי. החולה ירגיש עייפות רבה, אך פרצי האדרנלין ינתבו עצמם אל העפעפיים והאצבעות וימנעו ממנו לישון. המעבר אל הקונסולה החדשה עלול לגרום לו לתחושות בלבול, תסכול וביאוס והוא ימצא עצמו מתקשה להתרגל לעובדה שהרעים מתחלפים פה כל הזמן, ויש גם בנות. בשלב זה יפתח החולה גישות מיזנתרופיות וניהיליסטיות ויסרב לתקשר עם איש, כי הוא הרבה יותר מדי קשוח בשביל זה, דה.


 • Final Fantasy 9

בשלב זה תגבר בחולה ההתעניינות בתוכנית האנימציה היפנית דרגון בול ויתכן שאף יראה נטיות לגידול זנב קוף. יתעוררו בחולה מיני פטישים שונים, כמו משיכה לנשים גמדות, צפרדעים וגברים בחוטיני.


 • Final Fantasy 10

בשלב זה הניוון בגוף החולה כבר מתקדם מאוד ולכן הוא מוגבל לפעולות בסיסיות בלבד, למשל משחק בבליצבול. רתיעה ממכונות תתעורר והחולה ירגיש שזהו חטא להשתמש בפלייסטיישן2 שלו, וכך יקלע למלחמה פנימית עקובה מדם, משום שכל גופו מעקצץ ודורש עוד בקר רוטט. גם לשלב זה קיים שלב ביניים, אך יש חולים המצליחים להתחמק ממנו ע"י כך שהם מקשיבים לביקורות.

 • Final Fantasy 10-2

אין להתבלבל ולטעות בשלב זה כשלב 12. זהו שלב המקושר אל השלב העשירי, ומביא לחולה את היכולת הזמנית להחליף בגדים בעזרת אבנים. חלק מן התופעות המתרחשות בשלב זה גם גורמות לאנשים לרקוד את עצמם למוות.

"What can I do for YOU?"
~ קלאוד סטרייף כשנשאל על הקשר שקיים עם דון קורניאו


 • Final Fantasy 11

שלב המוכר גם כ"שלב החברתי" של המחלה, זאת משום שבשלב זה החולה כבר התרגל אל מרכז הבידוד והוא מעביר את מירב זמנו בבילוי עם החבר'ה החדשים שלו, שאר הנשאים, ואינו זקוק לכם עוד, בני אדם נחותים ומזוהמים שכמותכם.


 • Final Fantasy 12

לא יודעת מה איתכם, אבל הדיסק מת לי אחרי החצי שעה הראשונה. העולם הפנטזיונרי אליו נקלע החולה כעת מתקיים במספר מישורים:

 • Tactics

המישור הטקטוני, כלומר הלוחות הטקטונים עליהם צף העולם שלנו.

 • Tactics ADVANCE

המישור הטקטוני התקדם, וכעת הוא צף על צבים בטקטיקות מסובכות.


 • Final Fantasy 13

בעבר טעו לחשוב שקיים רק עוד שלב אחד למחלה לפני המוות הבלתי נמנע, אך מחקרים חדשים הוכיחו שניתן לחלק את התקופה האחרונה הזו לשלושה שלבים נוספים. השם הכולל שניתן להם הוא Fabula Nova Crystallis (תרגום מלטינית: אגדה חדש כריסטלים). כרגע נחקר השלב המסובך להחריד הזה בידי טובי המדענים בעולם. שלושת השלבים זכו לשמות הקוד הבאים:

 • Final Fantasy XIII

כמו פיינל פנטאזי 13 רק עם יותר אותיות

 • Final Fantasy Versus XIII

הפנטזיה האחרונה נגד 13. יתכן שבשלוש-עשרה הכוונה היא לארגון הטרוריסטי של האפְאחדים.

 • Final Fantasy Agito XIII

פירוש השם אינו ברור נכון לעכשיו, אך יתכן שבא מהמילה הלועזית to agitate - לעצבן, כמו למשל ב"כוסרבאק סקוור יא מעצבנים די למצוץ מאיתנו עוד כסף מה הסדרה המפגרת הזאת לא תגמר אף פעם?!?!"


"ההערכה היא שהמספר המלא של שלבי המחלה הוא כה גדול ועצום, שאם רק ננסה לבטא אותו היקום כולו יושמד. לכן אנו חושפים בפני הציבור רק שלב אחד בכל פעם, כדי לדחות את הבלתי נמנע עד כמה שאפשר"
~ פרופסור יודע-כל על שלבי המחלה


נשאים מפורסמים

עם התגברות המודעות למחלה קמו סלבריטאים רבים שהתוודו על עובדתם נשאיותם.


מאסי אוקא

מאסי אוקא ידוע גם כדמות הראשית של משחק פיינל פנטאזי הראשון, שם שיחק swordsman ובהמשך שינה קלאס ל-cleric, ובשנת 2004 אף זכה בתואר "היפני המפורסם ביותר בעולם" וכך שבר את המיתוס לפיו לאסייתים לא יכול להיות magic defence גבוה. במרץ 2006 הודה אוקא כי הוא גילה לפני זמן לא רב כי הוא חולה במחלה ונמצא כבר בשלב השלישי. בראיון מיוחד אמר: "אני יודע שאין לי הלבה זמן, אבל אני מתכוון להמשיך לשחק fol the lest of my gaming life!~"


דנטה

דנטה אליגיירי הוא גיבור הספר "הקומדיה האלוהית" ומכאן שהוא קומי וגם אלוהי. שמו מרמז גם על היותו קרוב של עלי ג'י והומוסקסואל. דנטה היה הראשון שהכריז בפומבי על היותו נשא של "הפנטזיה האחרונה". הוא הודיע זאת במסיבת עיתונאים ביולי האחרון, בה גם הודיע על כוונותיו לאמץ את השטן ולגדל אותו יחד עם אחיו התאום ורג'יל. עוד לא ברור מי מהם יקח על עצמו את תפקיד האמא. הגילוי על מחלתו של דנטה הוביל להשערות שיתכן שהלבנת שיער בגיל מוקדם גם היא אחת מהתסמינים היותר נדירים של המחלה, אך יתכן שיש לכך קשר לעובדה שדנטה בן 73.


קפקה

לא באמת, סתם רציתי לשים פה תמונה של מר קפקה.

לאון לאונהארט

לאון מוכר גם כקרוב משפחתו של מלך אנגליה ריצ'רד לב-הארי. הוא נולד תחת השם טינה, אך שינה אותו כדי להבדיל את עצמו מהטרנסג'נדרית שהיה בעבר. לאון התפרסם בעקבות הופעתו במשחק "ממלכת הלבבות" שם שיחק את האלטר-אגו של הגיבורה הראשית, שרה. בראיון האחרון שמסר לעיתונות בינואר 2007 הודיע כי הוא נשא של "הפנטזיה האחרונה" וכי הוא קרוב לשלב העשירי של המחלה, ולאחר מכן נעלם מעין הציבור. שמועות מרמזות ששינה את שמו בשנית, הפעם לסקוואל, וכי יתכן שהוא מתכוון להופיע במשחק חדש בשם Dissidia ולתת שם את הופעתו האחרונה.