Spore

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"הוא נראה כמו ג. יפית"
~ שבתאי צבי על יצור ב-Spore
"bigfatstupidaliensayswhat?"
~ הטייס של החללית בשלב החלל על האמפריה החללית האויבת
"הפכתי לעוור רק מלהסתכל עליו!-הוא,הוא מושלם!"
~ מישהו על היצור של צ'אק נוריס ב-Spore


Spore הוא משחק שהומצא ע"י הערס הנרקומן מרחוב אבולעיפה 12 בשלהי המאה ה-14. המשחק, שנראה תמים לכאורה עוזר לו להשתלט על העולם. המחשק מתחיל, כאשר מטאור מתנגש בכדור הארץ, במטאור היו יצורים חד-תאים מיקרוסקופים. השחקן משחק את אחד החד-תאים ששרדו את ההתנגשות, בתוך שלולית של סם שנקרא מים מגדל ומפחת את הח-תא שלו ע"י אכילת יצורי אחרים. לאחר שחד-תא מספיק מפותח, הוא מצמיח רגלים ויוצא על היבשה. היצור גדל ומתפתח , עד שהוא מצטרף ללהקה ומקים שבט. בסופו שלדבר השבטים מתאחדים, בונים עיר ושולחים חללית לחלל שמטרתה היא להרוס את הכוכבים האחרים ביקום, וכמו כן להביא סמים מעולמות אחרים.

המצאת המשחק

המשחק הומצא ע"י הערס הנרקומן מרחוב אבולעיפה 12 בשלהי המאה ה-14. המכונה וול רייט. וול רייט.וול רייט המציא גם את הסימס ואת הסימסטי. וול רייט, כבר כמעט ממש את תוכניתו הזדונית להשתלטות על העולם. מחקירה עמוקה שערכה המשטרה התגלה כי זאת תכניתו: בעזרת הרווחים שהוא ירוויח מהמשחק, הוא יסחור בסמים ובעזרת הכסף שהרוויח ממחירות הסמים, וולרייט, יבנה רובוט מיוחד בשם בני גורן, שימציא מדע שטני בשם מתמטיקה. המתמטיקה תשטלת על מוחם של ילדים תמים וחפים מפשע, ותגרום להם לעשות כל מה שוול רייט יבקש מהם.

השלבים במשחק

במשחק יש חמשה שלבים להלן רשימת השלבים:

שלב חד-התא

תמונה משלב חד-התא בהגדלה פי 100,000

שלב זה הוא השלב הראשון במשחק. לאחר שמטאור מתנגש בכדור הארץ ומשמיד את האנושות, השחקן משחק את אחד הח-תאים שהיו על מטאור ושרדו את ההתנגשות בתוך שלולית שלסם שנקרא מים. היצורים הם יצורים חד-תאים מיקרוסקופים (בערך בגודל המוח של אלון מזרחי). היצור שלך גדל ומתפתח ע"י כך שהוא ניזון מיצורים אחרים. בשלב מסוים המשחק יודיע שהבריכה נסגרה, היצר יצמיח שתי רגלים ויצא אל היבשה.

שלב היצור

לאחר שהיצור שלך יצא מהמים אתה מפקח עליו ועליך לשרוד בעולם הגדול והרחב. בשלב זה, אתה מתחיל לבנות את היצור שלך כפי רצונך, ע"י כך שאתה מוסיף לו ידים על הזין, פה על הידים, אוזנים על הפה, רגלים על הראש, עינים על האוזנים ועוד כל מיני. כשאתה צריך בשלבים מסוימים לזיין נקבות, וכדי להעביר בתורשה את התכונות נעלות של היצור שלך שהוזכו לעיל, של היצור שלך. הנקבה תטיל תוך כמה ימים, חודשים או שנים (תלוי במזג האוויר במשחק) ביצה. בשלב מסוים הביצה תבקע. לאחר שהיצור הושלם, הוא מצטרף ללהקה של בני מינו ועושה איתם אתזה. (ליצורים ב-Spore יש סטיות מיניות). לאחר זמן מסוים גםבני המין השני מצטרפים ללהקה ואז כולם עושים את זה ביחד. בשלב זה, הנקבות יטילו ביצים (שוב תוך כמה ימים, חודשים או שנים תלוי במזג האוויר במשחק) והן יבקעו. לאחר מכן הלהקה שלך תהפוך לשבט.

שלב השבט

שלב השבט הוא ללא ספק אחד השלבים החשובים ביותר במשחק. משום שבשלב זה התרבות של היצורים שלך מתפתחת. עליך כמובן לגלות את הסמים ולגרום ליצורים שלך להשתמש בהם, אחרת לא יהיו ליצורים שלך סמים בשלבי מאוחרים יותר של המשחק. כמו כן גם חשוב לגלות את האוננות היא מטרה מאוד חשובה. אחת השיטות הנפוצות לעשות את זה, היא לגרום לאחד מן היצרים בשבט שלך לאכול צמח שנקרא "אופטילטיפוס כוכנוס אוקפיטוס אוק-אוק פופאונהאו-האו גושמקיאו צ'או". זהו צמח נדיר שמיוחד למשחק והוא גורם לגירודים באיבר המין. היצור שלך יתחיל לגרד אותו, ירגיש תחושה נעימה וילך לספר זאת לחברי השבט שלו. בשלב מסוים השבטים מתאחדים מקימים עיר ועוברים שלב בצילוויזציה.

יצור ממוצע במשחק Spore בטעם תות-בננה. אם רק ב-WOW היו כאלה.

שלב הצילוויזציה

בשלב הצילווויזציה השחקן צריך פשוט לאחד את כל הערים באמצעות מלחמה או שלום. יש אפשרות גם לקנות את הערים, זאת שיטה לערים שבדר"כ השיגו הרבה כסף ע"י כך שפתחו בתי בושת רבים בחסות הממשלה בעיר שלהם.

שלב החלל

בשלב זה, לאחר שכל הערים התאחדו, היצורים של השחקן שולחים חללית לחלל שמטרתה העיקרית היא להרוס כוכבים אחרים ולהביא סמים לכוכב האם של השחקן מכוכבים אחרים.

האם המשחק כיף?

לאחר ההסבר על המשחק וציון מטרות הרווחים שלו,נשאלת השאלה האם הוא כיף. זאת אינה תשובה חד משמעית משם שחצי מאכלוסית הגיימרים בעולם טוענים שוא משחק מעולה, אבל החצי השני אומרים שהוא שווה לתחת. הדעות המנוגדות של הגיימרים בעולם הביאו למלחמות עריכה רבות באיןציקלופדיה וויקיפדיה שפעם אחת כתוב שהמשחק הוא סתם דבילי ופעם אחרת כתוב שזהו משחק מצוין.וזהו אכן משחק סופר דופר אולטרה מגה שווה!!!!

The Grox

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על ספור.

דבר ראשון, המשחק חרא, שנית, The Grox הם יצורים חייזרים ששולטים במרכז הגלקסיה של Spore וחושיהם החדים קהים ומנוונים. ה-Grox הם יצורים נחותים ומקוללים נעלים וקדושים בעלי תכונות נעלות כגון: טיפשות, אנאלבתיות, פיגור שכלי, סניליות, הערצה לסדרת האנימה פוקימון, סניליות וכיעור. כמו כן יש להם רגלים למעלה וידים למטה והם שומעים מהעיינים, רואים מהאוזנים, אוכלים מהתחת ומחרבנים מהפה. The Grox הם עם מלחמתי ואכזר פציפיסט ואוהב שלום שהורס כוכבים. מטרתם העיקרית במשחק היא למנוע ממך להגיע למרכז הגלקסיה שם ישנו סם סודי ומיוחד, ממימד מקביל שאם אתה משיג אותו אתה גומר על את המשחק.

ראו גם