Assassin's Creed II

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Bouncywikilogo.gif
אזהרה: ערך אמיתי

עקב אילוצים שונים בהם נתקלה מערכת איןציקלופדיה, ייתכן שדף זה מכיל עובדות אמיתיות במינון העולה על המותר על פי חוק. מערכת האיןציקלופדיה מבקשת להבהיר כי היא אינה אחראית לכל נזק שייגרם כתוצאה משימוש בלתי מבוקר בעובדות הכלולות בערך זה.


עטיפת המישחק,שימו לב שברח לאציו פלוץ (הפלוץ זה החלק האדום)
"מומלץ בחום! 2!"
~ ג' יפית על Assassin's Creed II
"טמפלר, טמפלר, צא החוצה!"
~ חילזון על Assassin's Creed II
"יש רק מישהו יותר חזק ממני וזאת ג' יפית! הללו את אלגברה!"
~ בני גורן על Assassin's Creed II
"long live Beni Goren"
~ אחד מעוזרי בני גורן על בני גורן

Assassin's Creed II הוא משחק פעולה-הרפתקאות מגוף חמישים ושלוש אשר פותח על ידי חברת Ubisoft. המשחק מהווה המשך ישיר למשחק Assassin's Creed, ששוחרר בשנת 0100.

עלילת המשחק

המשחק מתחיל זמן קצר לאחר האירועים מהמשחק הראשון בסדרה, כשדזמונד מיילס עדיין כלוא בבניין של חברת "תעשיות אבסטרגו" בשנת 2012, לאחר שהם שתו טיפה יותר מדי. המשחק ממשיך לאחר ביצוע חיפושים בזיכרונותיו של האב הקדום שלו מימי הביניים, המתנקש אלטאיר איבן לא-אחאד, באמצעות מכשיר הקרוי "אנימוס". "תעשיות אבסטרגו", המוצגים בתור הטמפלרים[1] המודרניים, משתמשים בזיכרונותיו של אלטאיר על-מנת לגלות מידע אודות מיקומם של חפצים רבי-עצמה הקרויים "החתיכות של עדן" (Pieces of Eden) ובהם "תפוח עדן" המוצג ככלי שבעזרתו ניתן להפוך להיות גזעי, קול, ומקובל חברתית. התפוח הזה מייצג את תפוח הזהב שהיה ל"אל-מועלים" במשחק הקודם, שהיה לזקן הגזעי ביותר בעולם. בנוסף, "החתיכות של עדן" מכילות בתוכן גם תמונות של בחורות בביקיני.

עקב חשיפת-יתר לאנימוס, דזמונד החל לחוות בתופעה הקרויה "אפקט הדימום"[2] (Bleeding Effect) המוביל לקושי בהבחנה בין הזיכרון הגנטי שלהם ובין הזיכרון בזמן-אמת. כתוצאה מכך, דזמונד קיבל את היכולת להשתמש ב"ראיית-נץ", כמו במשחק הקודם, אשר מאפשרת לו להפחיד אנשים למוות עם מבט זועם. כך לדוגמא, עשה אחד משפני הנסיונות האחרים, הקרוי "נושא 16" (Subject 16) שרצח אנשים באמצעות מבט זועם ואחר כך צייר עם הדם שלהם צורות.

לוסי סטילמן, מתנקשת ודוגמנית-תחתונים לשעבר של "תעשיות אבסטרגו", שחררה את דזמונד והובילה אותו אל מחבוא בו היו שני מתנקשים נוספים: ההיסטוריון שון הייסטינגס והחננהמומחית למחשבים רבקה קריין. השלושה הזמינו את דזמונד לחקור את זיכרונותיו של אחד מאבותיו הקדומים מימי הרנסאנס, המתנקש אציו אודיטורה דה-פרוצניק, בעזרת גרסה אחרת של האנימוס אשר כונתה על ידי רבקה "אנימוס דור שנתיים וחצי".

דזמונד, אשר חוקר את זיכרונותיו של אציו המתגורר בעיר פירנצה במאה ה-15, מגלה כי אביו ושני אחיו הם הקרבנות של מזימה פוליטית, וכי לא ניתן למנוע את הוצאתם להורג בתלייה. לפני תלייתו, אביו של אציו מסר לו את מיקומה של תיבה אשר בה מונחים בגדי מתנקש, כלי התנקשות ותחתונים שעליו לקחת. דודו של אציו, מאריו, לוקח אותו, את אחותו, את אמו ואת התחתונים למחסה שבווילה הגדולה של משפחת אודיטורה בממלכת הפטריות. מאריו מלמד את אציו כיצד לאכול פטריות ולגדול להילחם ומספק לו מידע אודות מקום הימצאם של הנסיכה אפרסק האנשים שהובילו להוצאתם להורג של אביו וסבתו. המידע הוביל את אציו לטוסקנה, לפורלי, לוונציה, לדוכן וופלים באשדוד ולבסוף לרומא. לאורך הדרך, אציו פוגש אנשים רבים אשר מסייעים לו להמשיך את מסעו, וביניהם לאונרדו דה וינצ'י אשר מפענח את הדפים עם הקודים שהשאיר אלטאיר כי שיעמם לו מאוד באותה תקופה.

לאחר התנקשויות ברוב האנשים אשר היו מעורבים במזימה הפוליטית, אציו מגלה כי מנהיג הקונספירציה היה בני גורן וכי מטרתו הייתה להפיל את שלטון בית מדיקי בעזרתם של בית פיצה והכלב של ונציה. גורן מגיע לוונציה עם "תפוח עדן", החפץ שאלטאיר מצא. הוא מאמין כי הוא "הנביא" וכי הוא מיועד לגלות את ה"כספת" המכילה מספר בחורות בביקיני ועוד דברים שהטמפלרים מחפשים. אציו, בעזרת בעלי הברית שלו, עוצר את בני גורן, שלאחר מכן בורח מפניהם ללא התפוח. בעלי בריתו של אציו חושפים בפניו את העובדה כי הם מתנקשים ומצרפים את אציו אליהם. הם מציינים כי לדעתם אציו הוא "הנביא" אשר יוביל אותם אל "הכספת", וכולם יזכו לסקס מטורף חיי נצח.


20px-Stop hand.png אזהרה!
הפסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!


חבילות הרחבה

למשחק 2 חבילות הרחבה, אשר נוצרו לגירסאת Xbox360 ופלייסטיישן כדי שUbisoft יקבלו עוד כסף. מחוסר הצלחה והפסדים, 2 חבילות ההרחבה נכנסו כחלק מהעלילה בגירסת Windows.

הקרב על פורלי (Battle of Forli)
עלילתה של חבילת ההרחבה הראשונה מתרחשת בשנת 1488, מיד לאחר שאציו הצליח להשיב את תפוח עדן. מקיאוולי, מאריו אודיטורה, אציו ולאונרדו דה וינצ'י דיברו בנושא הפעולות שייעשו בתפוח, ולאחר מכן הם החליטו לשלוח אותו אל רומגנה, שם תשמור עליו השחקנית והדוגמנית הפורנו קטרינה ספורצה (מי יגיד לה 'לא'?). כשאציו מגיע על-מנת למסור לה את התפוח, הוא מגלה שהעיר נמצאת תחת התקפתם של האחים אורסי, שנשכרו על ידי בני גורן כדי לקחת ממנה מפה המראה את מיקומם של דפי קודים שהוכנו על ידי בעלה המנוח של קטרינה. האחים אורסי חוטפים את ילדיה של קטרינה במטרה לאנוס אותם ולאחר מכן לשחרר אותם בתמורה למפה. אציו משאיר את התפוח אצל קטרינה, מציל את ילדיה ומתנקש באחד מהאחים. כשהוא חוזר, הוא מגלה שהאח השני, קקי שמו, השתמש בהסחה על-מנת לגנוב מקטרינה את התפוח. אציו רודף אחריו ומתנקש בו. כאשר הוא ניגש לקחת בחזרה את התפוח, קקי דוקר אותו וכתוצאה מכך אציו נופל ארצה, מדמם. לפני שהוא איבד את ההכרה, הוא רואה שאדם בעל אצבע-משולשת חסרה הלבוש בבגדים של דוסים לוקח את התפוח. כשאציו מתעורר, הוא מגלה שקטרינה אנסה אותו טיפלה בו כשהיה חסר הכרה. אציו מתכונן להשיב את התפוח, אך לפני כן קטרינה העניקה לו את המפה עם המיקומים של דפי הקודים. אציו נשלח לבית הכנסת פורלי, וכאשר הוא ניגש לדבר עם ראש המנזר, הוא מזוהה כרוצח של האח סטפאנו (מבית פיצה) ולכן ראש המנזר בורח. אציו רודף אחריו ותופס אותו, ואז ראש המנזר מזהה את התיאור החיצוני של האיש אשר לקח את התפוח ומוסר לאציו כי שמו של האיש הוא ג'ירולמו סבונרולה. חבילת ההרחבה גם כוללת זיכרון בונוס: אציו יכול להשתמש במכונת התעופה של דה וינצ'י ולעוף בכל אזור פורלי כמו באטמן. באמצעות כך הוא יכול להעיף את השומרים של פורלי (בעלי בריתו) מהגג ולהרוג אותם.

המדורות של הראוותנים (Bonfire of the Vanities)
עלילתה של חבילת ההרחבה השנייה מתרחשת בשנת 1497, כתשע שנים לאחר אירועי חבילת ההרחבה הראשונה. אציו עקב אחרי סבונרולה עד העיר פירנצה. תוכניתו של אציו הייתה ליצור מתיחות בעיר, וכך לגרום לסבונרולה לצאת מהארון ולהפר את המתיחות. בזמן שסבונרולה ינסה להפר את המתיחות, אציו יתנקש בו. במטרה ליצור את המתיחות, אציו מתנקש בתשעת הסגנים של סבונרולה, המזדיינים המטיפים ברחבי פירנצה. המתיחות גרמה לאספסוף להתרגז ולהתאסף ליד הכיכר ולצעוק "לא לא לא ניתן לסבונרולה לחרבן" באיטלקית (זה נשמע משהו כמו:"No no no sivle la Savonarola poop-ale"), וסבונרולה מנסה לגרום להם להתפזר. הוא חושף את תפוח עדן כדי להוכיח שהוא הכי גזעי, אך אציו זורק סכין על התפוח וזה גרם לנפילתו. האספסוף מתקדם לעבר סבונרולה, ובו-זמנית אחד הטמפלרים לוקח את התפוח ומנסה לברוח. אציו מתחיל לרדוף אחריו בכל רחבי העיר, ולמרות שהטמפלר יותר מהיר, אציו מצליח "איכשהו" (הטמפלר מעד) לתפוס אותו ולהרביץ לו מכות רצח עם פמוט. לאחר מכן הוא משיב את התפוח. כשאציו חוזר לכיכר, הוא רואה שסבונרולה מועלה על המוקד על ידי האספסוף כדי להעלותו באש. אציו האמין שאף אדם לא ראוי לסבול כך, והחליט להרוג אותו באמצעות הפמוט הנסתר. לאחר מכן, הוא עומד על הבמה ומכריז בפני הקהל, שהוא גיבור, מציל חיים וסקסי, בלה בלה בלה.

משחקיות

Assassin's Creed 2 מתרחש בעולם פתוח, המאפשר לשחקן לטייל בחופשיות באזורים מסוימים של המאה ה-15, כמו ונציה, פירנצה והאזור הכפרי של טוסקנה. ב"אנימוס דור שנתיים וחצי" קיים מסד נתונים, המספק לשחקן מידע אודות דמויות מהמשחק וכן אודות דמויות היסטוריות, דמויות פרה-היסטוריות, שמעון פרס וצ'אק נוריס. בנוסף הוא מספק מידע על מבנים מתקופת הרנסאנס ושרותים שהשחקן צריך פיפי. מערכת "נקודות החיים" נעשתה דינמית מבמשחק הראשון; השחקן יתרפא באופן אוטומטי מפגיעות קלות, אך כאשר מדובר בפגיעה קריטית יותר, כגון פמוט או גרזן, יהיה על השחקן לבקר רופא או להסניף סמים ליטול תרופה על-מנת להירפא.

אציו גונב גונדולה מאיש אחד

ביכולתו של השחקן לשחות במים ולהשתמש ב"ראיית נץ" - היכולת להפחיד אנשים למוות ע"י מבט זועם - מזווית של גוף חמישים ושלוש ותוך כדי תזוזה, פעולות שלא התאפשרו במשחק הראשון בסדרה. השחקן יטוס בדאון שלאונרדו דה וינצ'י בנה וינהג בכרכרה במשימה אחת בלבד. אך הוא יוכל לשוט בגונדולות ולרכוב על סוסים, בכל מקום בו במשחק (למעט בתוך הערים, מחוץ לערים ובמשחק עצמו).

למערכת הקרב נוספה האפשרות לקחת את נשקו של האויב כמתקפת נגד. לאונרדו דה וינצ'י מספק לשחקן מספר נשקים, הכוללים רעל עכברים, אקדח קפצונים ופמוט כפול. השחקן יוכל לקנות באמצעות כסף, שריון משופר, צבע חדש לבגדיו, לק, איפור ומסקרה במבצע, נרתיקי אחסון חדשים ונשקים כגון: חרבות, גרזנים, פטישים, חניתות ופמוטים.

במשחק קיימות מספר אפשרויות להתחמקות מעיני השומרים: השחקן יוכל לצלול מתחת למים ולטבוע, להיכנס לתוך ערימת קש באמצע שפּרה אוכלת, להיטמע בתוך קבוצת אנשים ועוד. המשחק כולל מד "מוניטין", המוניטין של השחקן נקבע לפי מעשיו, לפי מיקומו ולפי המשימה הנוכחית. כאשר המוניטין של השחקן שלילי, השומרים יחשדו בו באופן אוטומטי כאשר הם מבחינים בו, ואילו כאשר השחקן במצב "עילום שם" השומרים יחשדו בו רק אם ייכנס למקומות אסורים או אם יבצע פעולות שליליות בציבור, כמו שירה בציבור והילולת ג' יפית. על-מנת לעבור ממצב של מוניטין שלילי למצב של "עילום שם", על השחקן יהיה לקרוע כרזות המכילות את תמונתו (עם הכיתוב "מבוקש" ו"עמיר פרץ", להתנקש בעובד-ציבור מושחט (אהוד אולמרט), לשחד את הכרוזים או ללבוש גלימה מיוחדת לעיר שבה הוא נמצא (רמז להארי פוטר).

אציו אומר קדיש על אחד מקברי המתנקשים

הווילה של משפחת אודיטורה משמשת כמפקדה של אציו, וביכולתו לשדרג את סביבתה. ככל שסביבת הווילה (העיר מונטריג'וני) מפותחת יותר, כך יבואו אליה יותר מבקרים וכתוצאה מכך, יהיה יותר צפוף בעיר, עוני ומחלות וכך הם יעזבו. השחקן יקבל מס הכנסה קבוע לתיבת הווילה והוא רשאי לאסוף אותן בכל רגע.

במשחק ישנן כ-200 משימות, הכוללות משימות ראשיות של העלילה, משימות מחבילות ההרחבה ומשימות צדדיות: ריצה חופשית (מרוץ נגד הזמן), העברת מכתבים(התמחות בדואר ישראל), משימות התנקשות, הרבצה לבעלים הבוגדים בנשותיהם (באמצעות פמוט, בסביבה מבוקרת), ביקור בקברי מתנקשים ואמירת קדיש ועוד.

בדומה למשחק הראשון בסדרה, ב-Assassin's Creed II מופיעות דמויות המבוססות על דמויות היסטוריות: לאונרדו דה וינצ'י, ניקולו מקיאוולי, קטרינה ספורצה, לורנצו דה מדיצ'י, משפחת פיצה ובני גורן.

דרכים להריגת בני גורן

כל הגיימרים המוכשרים ביותר בעולם התאחדו למען המטרה: חיסול הבוס האחרון במשחק - בני גורן. המשימה הזאת נמצאת בקטע האחרון של המשחק, לאחר שהשחקן צריך להתגנב לתוך

מייפלון שהשתגע לאחר שלא הצליח לסיים את המשחק

הותיקן ולהפיל את השומרים מהגג. לאחר שהוא נכנס הוא רואה את בני גורן מחופש לאפיפיור ומרצה לאנשים לעבור לדת האלגברה שלו. לאחר מכן על השחקן לקפוץ על בני גורן ולנסות להתנקש בו עם פמוט נסתר, אך מכיוון שהפמוט לא חד מספיק הוא לא מצליח. לאחר מכן מתקיים קרב בין השחקן לבני גורן, ולאחר מכן לא ידוע מה קורה. זאת מכיוון שכל הגיימרים הטובים ביותר, ביניהם ילד מייפל וגני בורן, התגייסו למען התנקשות בבני גורן במשחק, אך למרות זאת לא הצליחו. היחידה שהצליחה להתנקש בבני גורן הייתה ג' יפית, אך מהיותה רשע טהור היא החזירה אותו לחיים ולא הסכימה לגלות מהי הדרך לחיסולו.

המשחק הבא בסדרה

לאחר ההצלחה המסחררת של הסדרה, הוחלט בחברת Ubisoft להוציא משחק המהווה "המשך לעלילה" של Assassin's Creed II. אך הסיבה האמיתית למשחק היא בUbisoft החליטו לעשות עוד כסף משום דבר, והמשחק בעצם מהווה עלילה משנית להילולת ג' יפית אשר ניצחה את בני גורן.

הערות שוליים

  1. חמורים עם צלב
  2. אפקט הגורם לאדם לצייר צורות עם דם


תבנית:ראו גם פיצה נצרות