להקת האדם הקדמון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

בימי הביניים הידועים לשימצה, נוצרה להקת "האדם הקדמון" שהביאה לעולם סגנון מוזיקלי חדשני שלא היה ידוע עד כה למדע, ופתחה סאונד לפנים שלא נשמע כמותו אפילו בימינו, בהם שלטת הטכניקה הפסיכדלית האלקטרונית (טפו).

חברי ה"להקה"

בלהקה היו חברים 4 חברים:

  • המתופף: "אדם" הראשון שהיה מתופף על אבני בזלת קפואות מתקופת הקרח עם מקלות עץ אורן (הידועים בקשיחותם מחד, ובגמישותם מאידך).
  • סולנית: "שושנה" שומרוני שמיתרי קולה הפציעו ברקיע והפילו ציפרים מקינם וברקים מעננם.
  • חלילן: "המלין" גרוס, מנכדיו של משה רבנו, אשר ניגן על חליל שפנפון עשוי במבוק עם שערות ארנב בפנים שיצרו אפקט חדשני ותדרים שעד היום נבצר מאיתנו להבין: הכיצד?
  • פורט בנבל: "ג'ו" בל שהיגר מאפגניסטן יחד עם אשתו ציפורה ("המדוזה" כפי שכינוה חברי הלהקה) והיה פורט ידוע מהפרט (עד הפרט האחרון), ועד החידקל.

מדי פעם הצטרפה לה המדוזה לסשן כאשר היא נושפת בעוז בשבלולי חלזונות שנרמסו ונאכלו כדי לתת לה כוח לנשוף.

אז מה בעצם היה שם (חוץ מאורגיות מטורפות בחסות החשכה)

רוב המוזיקה שלהם הם נוצרה ב"מערת המחושים" (באזור יער בלפור- ידועה גם בשם המערה של שר המטר) שבימות הגשם נתמלאה לה חלוקי נחל והיא הייתה המקבילה העתיקה של האולפן הממוחשב של היום.

לצערנו, בכל ימי חייהם לא יצא להם להקליט ולתעד משהו אך ישנם חלוצים המספרים כי הם היו אחת הלהקות היחידות והטובות בעמק! אך, השבר הסורי-אפריקני קטע את תזמורת חייהם באיבה.

רבנים יודעי דבר אמרו שאפילו הם אינם יודעים דבר אך מספרים כי באחד השירים, שנקרא "מערה ביער", הם חזו בעצם את הקמת מדינת ישראל. על אף שלא ידעו בכלל שהם חוזים. המטאפורה מדברת על המערה כארץ ישראל בתוך היער שהינו העולם:


"וכל היער שנא את המערה

והמערה הייתה חזקה נורא"

מה הלאה

בימים אלו יצא דיסק חדשני המחדש את שירי "האדם הקדמון במערת המחושים #2". ניתן להשיג בכל המערות המובחרות השוכנות ביער בלפור (ימינה בצומת נהלל). אגב, רוב המוזיקה של ימינו מבוססת בלי דעת על אותה נעימה מיסתורית שהתנגנה לה אז, ביער, ומתנגנת עד היום בראשי החלוצים המפליצים. ואם תקשיבו טוב טוב... אולי תוכלו לשמוע...


ראה גם