פסנתר

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"*קול של פסנתר שנשבר*"
~ ג. יפית על פסנתר (תרתי משמע)


"דודודודוסיסיסיסימםמםמם"
~ סטלין על דוסים


הפסנתר הוא כלי נגינה המשמש בעיקר חנונים וילדים רוסים ממוצעים.

היסטורית הפסנתר

הפסנתר הומצא על ידי גיימרים שאמהותיהם כעסו עליהם וגרשו אותם מהבית בטענה ש"הגיע הזמן שילכו לעשות משהו בחייהם העלובים". אך מכיוון שהגיימרים היו יותר מדי על המחשב התפתחה אצלם מחלת הפישינזון ואצבעותיהם רעדו כל הזמן, והם לא ידעו מה לעשות. לאחר זמן רב הם חשבו על להכין פסנתר, הפסנתר הראשון היה עשוי מדובים אך זה כשל מכיוון שהדוב היה שומר נגיעה. לאחר מספר שנים יצא הפסנתר הראשון שבאמת עבד.

סוגי פסנתרים

פסנתר דוב

פסנתר הדוב הוא הפסנתר הראשון ביותר. בניגוד לשאר הפסנתרים פסנתר זה אי אפשר לפסנתר (לדוגמא את הפיל האוסטרלי דווקא כן אפשר לפסנתר). את פסנתר הדוב הראשון המציא סטלין לאחר ששיחק קונטר סטרייק 5 שעות ברצף.

יותר מדי זמן ברוסיה

פסנתר כנף

הפסנתר האכיל הראשון בעולם. על עף שמכירותיו הרקיעו שחקים במאה המאה, נוכחו רבים מהמשתמשים בו לגלות כי יש בו לא מעט בעיות: הוא משאיר רוטב סצ'ואן על ידיי הנגן, הוא אינו מתאים לצמחונים וטבעונים והרבנות הראשית לישראל קבעה איסור מוחלט על נגינה בו במשך 6 שעות לפני ו/או אחרי אכילת גבינה שווייצרית. כל הבעיות נפתרו לאחר הופעת הכרפסנתר, הפסנתר האכיל השני בעולם שהיה עשוי מסלרי. כיום, פסנתר הכנף נמצא בסכנת הכחדה חמורה ביותר, ונותרו רק 3.1415926535 פרטים ממנו בטבע.

טמבלו

שילוב מזעזע בין גיטרה לפסנתר כנף. הומצא בשנת 666 ע"י איזה טמבל אחד, ונקרא על שמו.

עוגב

[1] אחיו הגדול והמוצלח יותר של הפסנתר. נפוץ במיוחד בכנסיות, חתונות, הלוויות, סרטי ערפדים וכד'. הומצא בטרנסילבניה במאה ה-12 ע"י דרקולה, ומאז השימוש בו לא פסק.

רוסים שמנגנים על פסנתר

רוב האנשים שלומדים לנגן על פסנתר במשך רוב חייהם הם רוסים מכיוון שאין עוד אנשים בעולם שישקיעו כל כך בלנגן על כלי שנראה כמו מקלדת במקום לגלוש באינטרנט עם מקלדת שנראית כמו מקלדת והיא גם באמת מקלדת. פסנתרנים בדרך כלל מקבלים הרבה מאד כסף על ניגון ברחובות ממליינים. רוסים הם גם האנשים היחידים שמלמדים נגינה על פסנתר והשמות הפורסמים ביותר של מורים לפסנתר הם: סשה, נטשה, יוליה ואנה. אם שמך אינו אחד מן השמות הנ"ל, אזי הסיכוי שתיהיה מורה לפסנתר קטן יותר ממוח של גרביל.


  1. ראה ערך מורחב "עוגב"