אופת'

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

|הסיבה לכך היא: {{{לא ידועה כעת}}}. אבל בכל אופן,אין עוד ערך כזה באיןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בשיחה:בדף השיחה שלו.

אופת'
Nopicture.png

מקור תימן

שנות פעילות 1980-1925

ז'אנר אימו
רוק מתקדם
ראפ מתקדם
דיסקו חסידי
בלאק מזרחית

חברת תקליטים סמי ובניו

חברי ההרכב סטיבן ווילסון - שירה, גיטרה, קולות של נקניק
דארת ויידר - תופים, גראוולים, כינור
ג'ימי חתוכה - גיטרה, נפיחות מהפה
פול מקטרני - שירה, גיטרה בס, גיטרה אוויר
דייב גרוהל - שירה, תופים, אקורדיון, גיטרה, פסנתר ואורגן

אתר {{{אתר}}}


אופת' היו להקה אגדית מתימן שהטקסטים שלה עסקו ביהדות. חברי הלהקה הצליחו עצמאית לאחר פירוקה. אופת' הוקמו בשנת 1980 כלהקת קאברים למיי כמיקל רומנס, טוקיו הוטל ואבי ביטר ע"י סטיבן ווילסון, דארת ויידר, ג'ימי חתוכה, פול מקרטני ודייב גרוהל. בשנת 1982 הלהקה התחילה לכתוב חומר מקורי כשווילסון וויידר בראש הלהקה, סגנון האימו שלהם הושפע מבלאק מטאל, ראפ ואופרה.

ב-1993 יצא אלבומם הגדול ביותר, שבו היה ניתן לשמוע השפעות חזקות מבטהובן, נירוונה, אמינם ואבי ביטר, הכל משולב לתוך סגנון האימו הפשוט והקלאסי שלהם. את רוב השירים באלבום כתב ויידר, שהביע את בעיות הסכיזופרניה שלו בטקסט. השיר שהכי בולטת הסכיזופרניה של ויידר הוא "רוח הג'חנון", כאשר בית אחד מדבר על מאכלים תימנים מסורתיים ובית שני מדבר על אמונות גותיות ואפלות, וכן הלאה, בלי שום קשר.

אופת' ידועים בזכות הטקסטים החסידים הימניים שלהם, שכוללות קללות ביידיש עם מבטא תימני כבד של פול מקרטני, פליט להקת הביטלס. דייב גרוהל היה זה שהכי פחות תרם ללהקה בגלל שהיה עסוק בפרוייקטים אחרים מסביב לעולם, הוא וסטיבן ווילסון, חברי הלהקה התימנית הזו, בכלל לא היו תימנים, בניגוד לויידר, מקרטני וחתוכה.

שיאם של הלהקה היה כשהם חיממו את הלהקה העיראקית דרים תיאטר במסע הופעות בין השנים 1995-1925, כשלבסוף ווילסון החליט שהוא מפרק את הלהקה לטובת שיתוף פעולה עם בחור מתוסבך בשם אביב גפן, שידוע בתור הגיטריסט המוכשר של דרים תיאטר. דארת ויידר שקע בדיכאון עמוק לאחר פירוק הלהקה ופנה לצד האפל, הוא הוציא אלבומי סולו קשוחים ואפלים שסגנונם מוגדר כדת' מטאל חסידי אלקטרוני.