אדם סנדלר

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

אדם סנדלר הוא וריאציה של המשחק הידוע "ארץ עיר". הכללים דומים מאוד לאלה של המשחק "ארץ עיר", מלבד שני הכללים הבאים:

  • אחד מהשחקנים מתחיל לשנן בליבו את כל אותיות הא'-ב', ושחקן אחר אומר את המילה "סטופ" בשלב מסויים. האות שעלתה בגורל היא האות הראשונה במילה "סטופ".
  • כאשר מוכרזת האות, השחקנים אמורים למצוא סרט של השחקן אדם סנדלר ששמו מתחיל באות זו. אם שם הסרט מתחיל בה"א הידיעה, מתייחסים לאות השנייה בשם הסרט כאות הראשונה בשם הסרט.

דוגמה למשחק אדם סנדלר

אחד מהשחקנים מתחיל לשנן בליבו את כל אותיות הא'-ב', ושחקן אחר אומר בשלב מסויים את המילה "סטופ". האות שעלתה בגורל היא האות הראשונה במילה "סטופ" שהיא ס', ולכן השחקנים אמורים למצוא סרט של השחקן אדם סנדלר ששמו מתחיל באות ס'.

אפשרויות לפתרון

סדנה לעצבים

הסרט "סדנה לעצבים" הוא אחת האפשרויות העומדות בפני המשתתפים במשחק, שכן שמו של הסרט מתחיל באות ס'. סרט זה הוא גם די ידוע ומפורסם מכיוון שמשחק בו גם השחקן הידוע ג'ק ניקולסון. אין ספק שמדובר באפשרות האידאלית עבור האדם הממוצע שנקלע למשחק אדם סנדלר ואינו בקיא במאת האחוזים בפילמוגרפיה של סנדלר או מאידך בסנדלרוגרפיה של צ'רלי צ'פלין. גם שם הסרט המתאר למעשה במדוייק את אופיים ומהותם של סרטיו של סנדלר באופן כללי, במכוון או שלא במכוון, יכול להוות אינדיקציה לחשיבות העצומה של הכרת סרט זה בטרם ניגשים למשחק ידידותי של אדם סנדלר. יש לציין כי גם במשחק יזיזותי של אדם סנדלר, הכרתו לעומק של סרט זה עלולה להתגלות כמועילה, שכן הסבלנות הכרוכה בצפייה בסרט זה תתגלה כמשתלמת ביותר במקרה של ניצחון או הפסד במשחק.

ספנגליש / סיפורים לפני השינה

שני האנדרדוגים של משחק אדם הסנדלר, או לחילופין האדם סנדלר, הם הסרטים "ספנגליש" ו"סיפורים לפני השינה". סרטים אלה אינם ידועים בלשון המעטה ולכן גם במקרה ואחד מהמשתתפים החליט לעשות בהם שימוש, שאר המשתתפים במשחק יגיבו ככל הנראה בקללות דו-לשוניות כגון "ינעל אחותך הצולעת" או במקרים קיצוניים יותר, ירצחו את המשתתף ויכווצו אותו לגודל של בובה בסגנון הפרק של "סיפורים לשעת לילה מאוחרת" בכיכובו של ששון גבאי.

הסנדלר

"הסנדלר" הוא סרט חדש יחסית של אדם סנדלר ולכן אינו מוכר במיוחד. מכיוון ששם הערך מתחיל בה"א הידיעה, ניתן להתייחס לאות ס' שהיא האות השנייה בשם הסרט, כאל האות הראשונה בשם הסרט. גם העובדה ששם הסרט כמעט וזהה לחלוטין לשם משפחתו של אדם סנדלר, סנדלר, יכולה לתרום משמעותית לסיכוייו של משתתף במשחק להיזכר בסרט זה. בהשמטת ה"א הידיעה משמו של הסרט, מקבלים למעשה את המילה "סנדלר" המ[1]

הערות שוליים

  1. ערך זה סונדל ע"י מפעילי איןציקלופדיה, עם הקוראים הסליחה. לפרטים נוספים פנו לסרטו האחרון של אדם סנדלר.