מלך העריות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"יש לי את זה בדיוידי"
~ שבתאי צבי על מלך העריות
"תמיד ידעתי שאדולף היטלר חכם"
~ אייל שני על מלך העריות


"תמיד ידעתי שליפנים יש אחלה פורנו"
~ איצקו מרמזור על מלך העריות


"יא מטומטם, אלה לא יפנים!!"
~ איש אחד מגיב על דבריו של איצקו מרמזור


"חמוד, מותק שלי, תיזהר ממני למה אני חושק בך"
~ איצקו מרמזור מגלה את נטיותיו המיניות על איש אחד


"אהההה!!! ציפנייה!!! וואקה וואקי סימאמו! טה הה לה מה.."
~ שיר הפתיחה המפורסם של הסרט


מלך העריותאנגלית: The Incest King) הוא סרט קולנוע שיצרה דיסני, המספר על גילוי עריות בקרב אריות.

תיאור הסרט

לידת הגיבור,שימבה

שימבה החנון ואביו מופסה בצוק התקווה

הסרט "מלך העריות" מתרחש בצוק התקווה שם בדיוק נולד לאריה מופסה ולשראבי המלעונה, שהם במקרה אחים, יורש למלכותו של מופסה, והיורש נקרא שימבה משום שבעת קיום יחסי המין בין מופסה לאשתו הטיחו בו כל חבריו האריות "שים בה! שים בה!". אך שימבה היה אריה חנון, בניגוד לאביו.

ילדותו של שימבה

שימבה היה אריה חנון, ולכן היה שנוא בקרב חבריו האריות. שימבה שומע על מועדון ה-TLV בתל אביב, והלך לבדוק את המקום עם זאזו, סוס ההרבעה הזקן של צוק התקווה. זאזו יעץ לשימבה שלא לעשות זאת משום שמועדון ה-TLV מלא בצבועים, בני-נוער צבועי פנים עם סכינים שיכולים להרוג את שימבה בלי בעיה. שימבה כמובן לא מקשיב לעצת זאזו ומתגרה בצבועים, למזלו בדיוק הגיע מופסה למקום ומבריח את הצבועים בשאגה. הוא כעס על שימבה ומטיף לו שאם לא היה חנון הוא היה יכול לטפל בצבועים בעצמו. שימבה התעלם מדבריו.

מותו של מופסה

צלקת, אחיו המרושע של מופסה רוצה את כס המלכות לעצמו ולכן מתכנן בשיתוף פעולה עם אלוהים תוכנית זדונית במיוחד, הוא שוכר את הצבועים ואומר להם להקים דוכן נקניקיות בפתח תקווה. בינתיים הוא אומר לשימבה שפרופסור ייבוא אליו בצומת שבין תל אביב לפתח תקווה כדי לתת לו תואר במדעים, שימבה כמובן מחכה במקום האמור. עדר שמנים ששומע על הקמת דוכן הנקניקות רץ לעבר פתח תקווה, שימבה שנקלע לעדר השמנים מנסה להתחמק מהם. צלקת בינתיים מיידע את מופסה על המתרחש, מופסה מגיע למקום ומציל את שימבה, אבל כשמנסה לחזור בעצמו הוא נדחף על ידי צלקת ונרמס למוות על ידי עדר השמנים. שימבה שרואה את המתרחש עוזב אל הג'ונגלים של העיר נתניה בתקווה שילמד להיות גבר אמיתי.

שימבה לומד להיות גבר

לאחר ששימבה מגיע לג'ונגלים הוא מתעלף ממחסור באוכל. כשקם הוא מגלה כי הצמד טימן, ראפר כושל העוטר שרשרת בצורת האות T ופומבה, חזיר שמן ששר מזרחית ודיכאון מצאו אותו. הם מלמדים אותו את ה"זמבורה-מטאטא" (בתימנית "חיים של גבר") ושימבה מסתובב עם הצמד. עם הזמן שימבה מתבגר. כששימבה מתבגר, הוא חוזר אל צוק התקווה.

השיבה לצוק התקווה והקרב מול צלקת

שימבה חוזר לצוק התקווה ומיד מתחיל לקיים יחסי מין עם כל הלביאות בנות משפחתו וזוכה לכינוי "מלך העריות". הוא מתאהב בבת-דודתו געלה (שמה ניתן לה משום שלאימה היו הציצים הכי גדולים בצוק התקווה, והאריות הטיחו באביה "גע לה! גע לה!") ומקיים יחסי מין גם איתה. צלקת מגיע בעצמו למקום עם הצבועים ומטיח בשימבה לומר כי בגללו נרצח אביו ושימבה אכן עושה זאת. אבל השפעת סם אמת שצלקת לקח גורמת לו להודות ברצח. מתחיל קרב גדול בין האריות לצבועים. שימבה נלחם בצלקת ובלהט הקרב משליך אותו אל האדמה. צלקת שעדיין מושפע מסם האמת אומר את דעתו על הצבועים. והם רוצחים אותו. הסרט נגמר בחתונתם של שימבה וגעלה ובכך שגעלה נכנסת להריון בגלל קרע בקונדום ו"המשך יבוא" כתוב על המסך.

20px-Stop hand.png אזהרה!
הפיסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!


הדמויות בסרט

  • שימבה- גיבור הסרט ובנם של מופסה ושראבי המלעונה (הסיבה לשמו מצוינת בתחילת הערך). האריה החננה שהופך להיות לגבר וגם זוכה לכינוי "מלך העריות" הודות לעובדה שדפק את כל הלביאות בנות משפחתו. הוא מכור לסמים כמו כל הדמויות בסרט. שימבה החנון מדובב על ידי סטיב ארקל ושימבה הגבר מדובב בגרסה בעברית ע"י צביקה הדר הידוע בכינויו ז'וז'ו חלסטרה.
  • מופסה- אביו של שימבה. אמיץ ועשוי ללא חת, גבר אמיתי! מופסה מדובב על ידי כריסטיאנו רונאלדו.
  • צלקת- הרשע בסרט ואחיו של מופסה. זומם לחסל את מופסה כדי שיוכל להשתלט על המלכות, מזימתו מצליחה חלקית ובשיתוף פעולה עם אלוהים הוא גורם למותו של מופסה. צלקת מדובב על ידי עודד מנשה.
  • הצבועים- חבורת פני נוער צבועי פנים (ומכאן הכינוי צבועים) המכורים לקוקאין. הם טיפשים, סוטי מין ונוהגים לתפוס אריות בסמטאות חשוכות ולהכותם עד זוב דם. צלקת שוכר את שירותם כדי שיעזרו לו במזימתו, לשם כך הוא נותן להם קוקאין. הצבועים מדובבים על ידי כל מיני ערסים ופקאצות.
  • טימן- ראפר כושל העוטר שרשת בצורת האות T, ערס מדרגה ראשונה. הוא מכור לקוקאין כמו ידידו אפי הנמר וגם זללן שווארמה כמו ידידו אפי הנמר. במהלך הסרט הוא ואפי הנמר מלמדים את שימבה להיות גבר. את טימן מדובב מיסטר טי.
  • אפי הנמר- חזיר שמן שמבלה את זמנו בלשיר שירים מזרחיים ודיכאון. גם הוא מכור להרואין וזללן שווארמה כמו טימן ידידו. במהלך הסרט הוא וטימן מלמדים את שימבה להיות גבר אמיתי. את פומבה מדובב אבי ביטר.
  • זאזו- סוס ההרבעה הגדול של צוק התקווה, תרתי משמע. הוא היה היועץ של מופסה בילדותו וגם יועץ לשימבה בסרט כיצד לקיים יחסי מין. את זאזו מדובב שמעון פרס.
  • געלה- בת-דודתו של שימבה (הסיבות לשמה מצוינות בערך). שימבה מתאהב בה כשחוזר לצוק התקווה ומקיים יחסי מין גם איתה. בסוף הסרט שימבה מתחתן עם געלה ומכניס אותה להריון. את געלה מדובבת גל גדות.

סרטי ההמשך

  • מלך העריות 2-מלכות שימבה- בסרט ההמשך נולדת לשימבה בת בשם קיארה שם זה בא מכיוון שהייתה כל כך מכוערת וכל מי שרעה אותה ישר הקיא ואמר רה קיא רה קיא רה קיא רה. הסרט מתאר את עלילותיה ומעלליה.
  • מלך העריות 3-"זמבורה מטאטא"- תיאור הסרט "מלך העריות" מנקודת מבטם של טימן ופומבה.

מלך האריות

מספר שנים לאחר הצלחתו של הסרט, אמן האנימציה האנטישמי וולטר "וולט" דיסני לא גילה אף זיק של מקוריות כאשר לקח את "מלך העריות", שינה את שמות הדמויות והעלילה לחלוטין ויצר את "מלך האריות". הודות להונו הרב דיסני זכה לחסינות דיפלומטית ולא ניתן לתבוע אותו.

Bouncywikilogopink.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על מלך האריות.