מהיר ועצבני 7

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

כתוב בצורה לא אנציקלופדית, לא מממש את הפוטנציאל שלו, מעוצב בצורה עילגת. עם זאת יש פה פוטנציאל אם כותב הערך יעבוד עליו עוד קצת מבחינה עיצובית וכו' אהמ אהמ|הסיבה לכך היא: {{{לא ידועה כעת}}}. אבל בכל אופן,אין עוד ערך כזה באיןציקלופדיה. אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות בדף זה, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בשיחה:בדף השיחה שלו.

מהיר ועצבני 7 (באנגלית: Furious 7; בעבר היה ידוע בתור Fast & moroccan 7) הוא סרט בורקס שובר קופות ישראלי משנת 2015 והשביעי בסדרת "מהיר ותימני". הסרט נכתב על ידי עמוס עוז ובויים על ידי עודד מנשה ומככבים בו וין דיזל, הרוח של פול ווקר, דוויין ג'ונסון, מישל רודריגז, ג'ורדנה ברוסטר, טריי פארקר, מאת' סטון, אמא שלך וג'ייסון סטיית'האם (בתור המנקה). הסרט יצא לאקרנים ברחבי מועצות הברית ב-3 באפריל 2400 לפני הספירה וברחבי ישראל הסרט יצא לאקרנים ב-2 באפריל 2019, ארבע שנים יציאת הסרט במועצות הברית ב-IMAX ו-4DX (ארבעה-ממדים).כיאילו זה מעניין מישהו.

הפקת הסרט החלה כבר בתקופת ימיי עלי באבא, במקביל להשלמת הצילומים על מהיר ומרוקאי 6 וזהו הסרט הראשון בסדרה שמתרחש סוף כל סוף לאחר אירועי מהיר ועצבני 3: טוקיו דריפט, כאשר עלילות שלושת הסרטים הקודמים בסדרה התרחשו בין מהיר ומרוקאי 2 למהיר וישראלי 3. זהו סרטו האחרון של קני פול מקורמיק ווקר, זאת לאחר מותו הטראגי בתאונת דרכים ב-30 בנובמבר 2013(או מיי גד הם הרגו את פול ווקר!!!) מנוולים!!!. הסרט כולו הוקדש לזכרו של השחקן קני ווקר שנהרג בתאונת דרכים מוקדם יותר בשנת 2013. האולפנים השתמשו בטכנולוגיית אייפון ישן וחבוט כדי להשאיר את דמותו של בראיין אוקונור בחיים, עקב מות השחקן המגלם אותו.

הסרט, כמו קודמו יצא לאקרנים גם בפורמט IMAX והפך לשובר קופות כאשר הצליח להכניס לקופות כ-1.516 מיליארד מינוס דולר. הוא הסרט (הגרוע) הרווחי ביותר בסדרת מהיר ועצבני, השלישי מבין הסרטים הלא יוצלחים ביותר של שנת 2015, וכן במקום ה-9 ברשימת הסרטים הזוועתיים ביותר של כל הזמנים.

עלילת הסרט

לאחר שזיינו לאוון שואו וצוותו את הצורה, דומיניק טורטו ובראיין אוקונר ושאר הצוות חוזרים למעצות הברית כדי לנהל שוב חיים נורמליים. דום מנסה לסייע ללטי להשיב ולשחזר את זכרונה בכך שהוא סותר לה וגם היא עושה לו אותו דבר. לאחר המכות הוא נוסע יחד עמה אל המדבר למרוצי המכוניות שאותם הם המציאו, "מלחמות המרוצים", שם לטי מתחרה ומנצחת ובנוסף מקבלת מליון שקל חדש ישראלי, אולם חוטפת פלאשבקים מאז התאונה ובורחת מהמקום, בעוד בראיין מתחיל להתרגל לחייו כאב טרי. ובנוסף גם סובל מכאבים חדים בביצים.

בינתיים, אחיו הבכור של אוון, דקארד שואו( יהודי מסומם וטיפש) פורץ אל בית החולים בו שוכב אוון המשותק ונשבע לנקום נגד דום וצוותו על כך שלקחו לאוון שואו את הבובות מיקמק שלו, הוא פורץ אל משרדו של הסוכן לוק הובס בשירות הביטחון הדיפלומטי כדי לגבש דיוקן של אנשי צוות של דום ודום עצמו. ואז דוקר אותו באשכים ומזריק לו את נגיף הווריאנט הבריטי.

לאחר שנחשפת זהותו של דקארד הוא עושה את מה שאמרתי עכשיו ונמלט כשהוא מותיר מאחוריו פצצה מתקתקת שמאלצת את הובס ושותפתו אלנה ניבס לקפוץ מהבניין אל גג רכב חונה. דום לומד מאחותו מיה שהיא בהיריון שוב ומשכנע אותה לספר לבראיין על כך אך היא מהססת וחוששת שזה יגרום לבראיין להתאכזב ממנה ולקפוץ מהגג. פצצת סירחון מלאה בעמבה שנשלחה לביתו של דום מטוקיו מתפוצצת לפתע ומסריחה את ביתו של דום לאחר שדקארד מתקשר לדום ואומר לו שהוא עוד יכיר אותו, במקביל למותו של האן בטוקיו.

דום מבקר מאוחר יותר את הובס הפצוע השוכב בבית החולים ומבין שדקארד שואו הוא לוחם דעאש ששולח רקטות לישראל(בעיקר לדרום), יוצא סיירת של הכוחות המיוחדים הבריטיים, שמחפש נקמה בציונים. הובס מזהיר את דום להתרחק מדקארד רשמית אך מציין באופן לא רשמי שדום מוכרח להגן על בראיין ומייה מפני האום ובית המשפט בהאג שטובעים אותם שם. מסכנים.

דום יוצא לטוקיו כדי לדרוש את גופתו של האן, שם הוא פוגש את שון בוזוול מהסרט השלישי(ילד בן 8 שגנב את המכונית מאביו), אחד מחבריו של האן ותלמידיו לחינוך מיני, שמעניק לו חפצים אישיים שנמצאו על גופתו של האן, ביניהם שרשרת שדום ניסה למצוא עבור לטי ותמונת אהובתו של האן, ג'יזל ישר שנהרגה בסרט הקודם (היא מופיעה גם ב-DVD בסצנה שנמחקה). וכמה קונדומים שמצאו בכיסו של שון שגנב גם מאביו.

בהלווייתו של האן בלוס אנג'לס, כשחברי הצוות טז' פארקר ורומן פירס נשבעים שהם לא רוצים לבקר בהלוויות נוספות(מכיוון שלוויות זה פאקינג משעמם תחת אפילו יותר מהזין של רומן), בריאן מקורמיק מציין שעדיין יש עוד הלוויה אחת חשובה - זו של שואו. לפתע, דום מבחין ברכב שצופה בהם ובמושב הנהג יושב דקארד(גנץ) שואו. דום רודף אחרי הרכב ולאחר מרדף מתכונן להיאבק בדקארד, אך זה נמלט עם הופעת צוות מיוחד בראשותו של פרנק פטי בר מסוכנות הביון שמגיע למקום בו דום נפגש לראשונה עם דקארד(מובן מאליו). פטי בר הסטלן מסביר לדום שהוא יסייע לו לעצור את דקארד בתנאי שהוא יעזור לו לעצור שכיר חרב שמאלני בשם גדעון סער מלהניח ידיו על תוכנת מחשב בשם 'תקווה חדשה' שמסוגלת לפרוץ לכל התקן דיגיטלי שקיים וכך לעקוב אחר כל אדם בזמן קצר. דום וצוותו מתבקשים להציל מאנשיו של גדעון סער האקר מסתורי בשם ראמזי(לא מקופה ראשית), שפיתח את התוכנה.

בשובו מההלוויה דום מגייס את בראיין, לטי רומן וטז' כשבראיין מבטיח למיה שאחרי שואו הוא יקדיש את חייו לגידול בנם במשרה מלאה ושליחתו לרמת אביב ג. כדי לחלץ את ראמזי(לא מקופה ראשית) הצוות צונח מהאוויר עם רכביהם באזור הרי הקווקז כדי לעצור את הצוות של גדעון סער ונקלעים למאבק מול אנשיו של סער ועוזרו יאיר לפיד שנמצאים באוטובוס צעצוע 4 אגורות. מאוחר יותר, שואו מגיע גם הוא למקום ברכב צעצוע 2 שח ומנסה לחסל את ראמזי(לא מקופה ראשית) ודום. לאחר שדום התעמת עם גדעון סער, שואו שהתכונן לחסל את דום, מבחין בתקווה חדשה ומחליט לשתף עמו פעולה. לאחר שהם מחלצים את ראמזי(לא מקופה ראשית!!!!!) סעמק, (שמתברר שזאת אישה) מגלה להם ראמזי כי נתנה את תוכנת המחשב למכר שלה באבו דאבי. עם בנימין נתניהו.

הצוות יוצא לאבו דאבי עם תמיכה של ראש הממשלה וכל מפלגת הליכוד כשמגלים שמיליארדר רכש שבב שבתוכו התוכנה בשביל מכונית העל שלו. הצוות פורץ אל הכספת שבה המכונית על שלט באמצע מסיבה ומצליח לגנוב את המכונית. אך הצוות מתעמת במקביל עם בני גנץ שואו שרודף אתם. דום ובראיין נמלטים מהפנטאוז עם המכונית דרך החלון אל מגדל סמוך ודורסים את הרב ליצמן. הצוות מצליח לעקוב אחר דקארד גנץ שואו ולמצוא אותו ממתין במפעל נטוש עם ילדות קשורות לעמוד חשמל. דום, בראיין מקורמיק ופטי בר עם צוות יממ וצהל עם ביבי מנסים לעצור את שואו, אך הם נכנסים למארב של גדעון סער וצוותו, שחבר לשואו.

אנשיו של פטי בר נהרגים בעוד פרנק פטי עצמו נפצע בידי יד-ימינו של גדעון סער, דאפי דאק, אך מצליח להימלט יחד עם דום טורטו ובראיין (קני מקורמיק) אוקונר. בעוד גדעון סער נוטל בחזרה את תוכנת 'תקווה חדשה' מאנשיו של פטי בר ונפטלי בנט ונמלט. בדרכם מחוץ למדינה, פטי בר מתריע את דום ובראיין שסער עשוי לעשות שימוש בתוכנה כדי לרדוף את ראמזי (לא מקופה ראשית) שרק היא יכולה לנטרל אותם ולפרוץ לתוכנה ושכולם יצביעו בשבילו. השניים ממשיכים הלאה כשהם מותירים את פטי בר מאחור כדי להתפנות משם במסוק צהלי.

כשהם נותרים ללא ברירה ממשית, הצוות יחד עם ראמזי מחליט לשוב לירושלים, שאת רחובות העיר הם מכירים טוב, כדי להיאבק בשואו, גדעון סער, בנט,יאיר לפיד ואנשיו. דום מתכנן להתעמת פנים אל פנים מול דקארד שואו, בעוד בראיין ושאר הצוות מנסים להשיג מחדש את התוכנה מידי גדעון סער ואנשיו. באותו הזמן, מיה מגלה לבראיין שהיא בהיריון עם בתם.

כשסער רודף את בראיין ושאר הצוות עם מסוק תקיפה חמוש תוך שימוש בתוכנה כדי ללכוד את ראמזי, גגעון שולח מזל"ט חמוש כדי להרוג את טז' ורומאן שהחזיקו בראמזי במכוניתם, לאחר מכן לטי מחזיקה בראמזי ונקלעת למרדף עם המזל"ט. אנשי גדעון מגלים שראמזי(לא מקופה ראשית) מנסה לפרוץ להם לתקווה חדשה הם מפציצים את מגדל התקשורת וכך מונעים את הבחירות. בראיין ממהר למגדל התקשורת על מנת לעזור לראמזי להמשיך את הפריצה לתוכנה כדי לנטרלה. בינתיים, הובס שרואה את הצוות בשעת צרה ורואה כי מגדל התקשורת של ערוץ 12 וערוץ 13 מושמד, הוא מתפרץ בבית החולים בו הוא מאושפז, לוקח רכב חירום ונוהג במהירות ומתרסק הישר על גנץ ומשמיד אותו שנייה לפני שזה פוגע בראמזי ולטי ולאחר מכן מתעמת נגד המסוק של גדעון באמצעות מכונת הירי של המזל"ט.

כשבראיין מצליח להגדיר מחדש את התוכנה והורג את גנץ, ראמזי מצליחה להשתלט מחדש על התוכנה ומכבה אותה. בינתיים דום ושואו נאבקים זה בזה במוסך חנייה לפני שגדעון סער מגיע עם המסוק שלו ותוקף את שניהם כשחלק ממבנה החנייה קורס על דקארד שואו ובזה דום מצליח להביס את שואו בכך שזורק אותו מהגג של מגדלי עזריאלי. בשלב זה, דום נאבק בגדעון סער ולבסוף מרסק את רכבו אל תוך המסוק של סער כשהוא עצמו נפצע לאחר שהמכונית מתרסקת, אם כי מחמיץ ולא פוגע בשק רימוני היד של שואו שבמסוק. אז הובס יורה אל שק הביצים של יאיר לפיד ובכך משמיד את המסוק על יושבו והורג את גדעון סער. ומציל את ביבי.

אחרי הקרב והבסתם של שואו וסער, המסוק של סער מתרסק היישר על מוסך החניה ועל דום ששכב מתחת להריסות מוסך החניה מחוסר הכרה. הצוות מחלץ את דום מן ההריסות, כשדום עדיין שוכב חסר הכרה, הצוות חושש שהוא מת בעוד בראיין מנסה להחיות(מפה לפה) בחזרה את דום, לטי מתייפחת מעל גופו ומתברר שזכרונה שב אליה כשהיא נזכרת שהיא ודום נישאו בחשאי ברפובליקה הדומיניקנית. דום מתעורר ואומר כי הגיע הזמן שהיא תיזכר.

דקארד שואו המובס נלקח על ידי הובס למעצר במתקן כליאה חשאי בכלא שש. בינתיים, בחוף הים, בריאן ומיה משחקים עם בנם כשדום, טז', לטי ורומן צופים בהם מאמצים לחיקם את שמחתם בידיעה כי מוטב לבראיין לפרוש ולחיות הרחק מכל האקשן עם משפחתו.

דום נכנס לרכבו ועוזב בשקט אך בריאן עוצר אותו בצומת, נוהג ברכבו. דום נזכר בזמנים שהם חלקו יחד מאז הכירו והשניים נפרדים ונוסעים כל אחד לדרכו. ובסצינה שירדה דום ובראיין מצנשקים(נשיקות סקסיות במיוחד עם רוק)

שחקנים ודמויות

 • וין דיזל - דומיניק "דום" טורטו
 • פול קני מקורמיק ווקר - קודי ווקר
 • בראיין אוקונור - השחקן פול ווקר נהרג בתאונת דרכים לפני סיום הצילומים, האולפנים השתמשו בטכנולוגיית אייפון כדי להשאיר את דמותו של בראיין אוקונור בחיים. ואת הדמות עשה קודי ווקר אחיו של קני
 • דוויין ג'ונסון - לוק הובס
 • ג'ורדנה ברוסטר - מיה אוקונור(מטרידה ילדים קטנים בסתר)
 • טייריס גיבסון - רומן פירס (מסומם)
 • לודאקריס - טג' פארקר
 • לוקאס בלק - שון בוזוול, חברו של האן מהסרט השלישי (ערס בן 8)
 • קורט ראסל - פרנק פטי, סוכן פדרלי אשר סייע לדום במרדף ללכידתו של שואו
 • מישל רודריגז - לטי אורטיז
 • ג'ייסון סטיית'האם - דקארד שואו, הנבל הראשי של הסרט. אחיו של אוון שואו. יהודי ערס ומרושע
 • טוני ג'ה - קיאט, יד ימינו ועוזרו הראשי של גדעון סער אשר מיומן באומניות הלחימה, והוא זריז במיוחד
 • קייט הוא הנבל השלישי של הסרט
 • אלזה פטאקי - אלנה ניבס, שותפתו של הובס
 • נטלי עמנואל - ראמזי
 • דג'ימון הונסו - מוזה ג'אקאנדה, טרוריסט סומלי אכזר ומנהיג צבא שלם של שכירי חרב חמושים פרטיים משלו והנבל המשני של הסרט
 • רונדה ראוזי - קארה, שומרת ראשו הבכירה של הנסיך המיליארדר באבו דאבי
 • גל גדות - ג'יזל ישר, מופיעה על תמונה בלבד. ב-DVD מופיעה בסצנה שנמחקה (לא איכפת לי)
 • שבתאי צבי - הרבן הראשי
 • בנימין נתניה - ראש ממשלת ישראל
 • טוביה צפיר - נהג מירוצים
 • ג'וב ביידן - מאסטר קראטה
 • טראמפ - עצמו
 • צ'אק נוריס - עזר לדום בקרב. בלעדיו דום לא יכל לנצח.