ביט 69

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"וואו... כמה התקדמנו במשך השנים! לא ידעתי שיש אתיופים בסביון..."
~ מהרטה על רענן שפוגל.


"אם מתבגרים לא שרים!

שבתאי צבי על הצווחות של ברי שפלן."

~ {{{2}}}


ביט 69- חבורה של ילדים סוטים


רענן שפוגל- שירה, גיטרות,אתיופי.

ברי שפלן- גיטריסט, צווחות, הכבשה שושנה.

לורל אמיר- תופים, סמל סקס.


הקמת הלהקה

ביט 69 הוקמה על ידי שלושה ילדים בכיתה ו' שהחליטו שהפאנק רוק הישראלי שבור, והחליטו לתקן אותו בעזרת תנוחות מיניות ושורות כמו "כנראה ששכחתי אצלה את התחתונים" ו"אני ילד מתוסכל אני ילד מסכן"- שורה המתארת יום בחייו של הסולן הסקסי (אך התפוס) רענן שפוגל, מאוחר יותר הלהקה החליטה שהיא רוצה לפרוץ, ולהופיע מחוץ לכותלי בית הספר והמתנס השכונתי, והחלה להופיע בערבי כשרונות נגד אורי גלר ומשה דץ (שמאוחר יותר עשה קלטות משותפות עם ברי הגיטריסט) וכמובן נצחו אותו ברוב קולות, מפיק להקות כושל עם בעיות בבית שבא לאיזה דרינק במקום נתקל בחבורה, ומהסוטול, החתים אותם לחוזה של 7 שנים, הלהקה לא התקדמה לשום מקום, עד שיום אחד, יובל מנדלסון- סולן להקת שייגעצ גילה אותם והציע להם להפיק את הדיסק שלהם, כמובן שהם קפצו על המציאה, נטשו את המפיק הקודם ויצאו לעבוד על הדיסק, בהמשך התפתח רומן סוער בין יובל מנדלסון לבין ברי- הגיטריסט, אך זה לא עבד עקב חילוקי דעות מקצועיים והרומן נקטע באכזריות על ידי ברי, הם גם הכניסו לדיסק חלק מהריבים שלהם, זה מתבטא במשפטים כמו "יובל סתום ת'פה ש'ך!".השיער של ברי- ביוגרפיה

לא תמיד השיער של ברי היה נפוח ודליל, בילדותו השמחה היה לו שיער חלק ויפה, עד אותו יום נורא, ה-12.6.03(גם אותו היום שבו החליט להצטרף ללהקה עקב המשבר הנפשי שעבר עקב איבוד הברק בשיער), זה היה יום רגיל לכאורה.. בו ברי.. ילד יפה בסך הכל רצה לשחק בבארבי, הוא לקח את הבייביליס של אימו וניסה לעשות תלתלים בעצמו, אך בטעות נפל לאמביה והתחשמל, בעקבות החשמול הבייביליס נתקע לו בשיער, שקיבל את צורתו הנוכחית (אם מחפשים טוב, אפשר לראות את הבייביליס תקוע במעמקי השיער, ועד היום, השיער שלו לא אורך, טראגי.

הסגידה לנינט

הפריצה הגדולה של ביט 69 הייתה בטקב פרסי העמ"י, שם פגשה הלהקה את נינט טייב ואף זכתה לביקורות טובות מצידה, אבל חברי הלהקה (במיוחד לורל) התאהבו קשות בנינט, ומנצלים כל תירוץ להיות איתה... אפילו מוכנים להופיע איתה (כן כן, להופיע איתה!), נינט מצידה, לא מודעת לרגשות העזים שיש לחברי הלהקה כלפיה ויצאת עם יהודה לוי- ערס מצוי. את מריבות על נינט בין חברי הלהקה נוכל לשמוע בדיסק הבא שלהם, שיצא בשנת 2017, (יחד עם האלבום השני של נינט).

דיסקוגרפיה

חומרים רטובים-2007

דיסק הלהקה

שירי האלבום-

 1. רבי נחמן
 2. נמאס
 3. כמו שלך (מוכר גם כ-כמו חתול דרוס)
 4. חומרים רטובים
 5. תפסיקו לעשן
 6. כל הילדים
 7. המשחק הלא נכון
 8. יותר מידי סרטים
 9. אולי
 10. עוגות גבינה
 11. דני מכור לבמבה
 12. רק ידידים