התאהבות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Avi.png לידיעתכם: ערך זה מבאס!

בניגוד לשאר הערכים באיןציקלופדיה, ערך זה לא מתאפיין בנטייה לגרום לצחוק ואושר. לאחר קריאתו, מומלץ להימנע מלהשתהות במבטים נוגים על מחלקת סכיני הגילוח, בסופר הקרוב לביתכם.


"ככל הנראה גם לי יש רגש מסוים אליך"
~ משתתפת בריאליטי שידוכים על התאהבות
"רון מאוהב בעצמו ולא במאיה"
~ מאור כהן על התאהבות


התאהבות הוא שמה העממי של טפשת נעורים נפוצה - מחלה קשה התוקפת בעיקר בני נוער, אנשי מהעדה הרומנ(ט)ית ומעריצי הביטלס. לפיכך, בני נוער מהעדה הרומנ(ט)ית שהם מעריצי הביטלס נחשבים לחולים סופניים.

מקור המחלה וקורבנות אפשריים

בני נוער נדבקים בהתאהבות בעיקר במקומות בהם הרגש עבר הפרטה והשמש לא זורחת לעולם כגון הפייסבוק והאינסטגרם (מעטים נדבקים בבית הספר), מה שגורם להם לזמזם שירי קיטש, לחבק את הכרית לפני השינה ולהפסיק לצפות בפורנוגרפיה כי זה "קר וחסר רגש". התאהבות בקרב בני נוער נחשבת לעוצמתית יותר מהתאהבות שמאובחנת אצל אנשים בוגרים.

גם אנשים ממוצא רומנ(ט)י הם מקורבנות המחלה, ועליהם נפוצה הסטיגמה התרבותית הנפוצה "רומנ(ט)י גנב (לבבות)". להלן קטע מספרו של ד"ר בודדוס מרירוס אנטילאב הסוקר את התופעה בקצרה:

  • ש: "כמה רומנ(ט)ים צריך כדי להחליף נורה?"
  • ת: "תשעה, בהנחה ששמונה מהם מפלרטטים עם הקודמת".

פרפרים

תצלום רנטגן אופייני למחלת ההתאהבות

הסימפטום העיקרי של המחלה הוא פרפרים. פרפר הוא חרק טפילי השוכן בבטן של אנשים מאוהבים, והורס להם את החיים.

סוגי הפרפרים

הזאולוגיה מפרידה בין שני סוגי פרפרים:

  • פרפר ההידלקות: זהו הזן הפחות מזיק מבין השנים. זחליו מתבקעים בבטנו של הנשא שעות לאחר שנדבק במחלה, והם מתפתחים שם במהירות, תוך שהם מנפנפים בכנפיים וגורמים לנשא הרגשה שיש לו מינימום ציפורים בבטן, ולא סתם זחל מכונף. ניתן לחסל את הפרפרים בבטן באמצעות יחסי מין: הפעילות הפיזית המאומצת מתישה אותם, והם מתפוגגים להם.
    לרוע המזל, גברים מסוימים אוהבים את התחושה של הפירפור, ועל כן בהיעלמותה, מעוניינים להכיר בהקדם בת זוג חדשה שתעביר להם את הטפיל מחדש. מעטים הם המקרים שבהם הפרפרים שורדים יותר מאשר עד המגע המיני הראשון, זוהי אחת הסיבות שגברים מעוניינים במגע כזה כמה שיותר מהר. נשים לרוב נהנות מההרגשה שמשהו מרחף להן בבטן, ולכן מנסות לדחותו עוד כמה פגישות. יחסי מין עם יד ימין יכולים גם הם לעזור להפיג את תחושת הפרפור בבטן, אם כי לרוב הם אפקטיביים לטווח קצר יותר.
  • פרפר הידידוּת: זהו זן מזיק ומסוכן יותר מאשר פרפר ההידלקות. הזחלים שלו משתלטים על ביטנו של הנשא ברגע שהוא מתאהב בידידה שלו ויישארו שם למשך תקופה ארוכה, תוך שהם מאכלים כל חלקה טובה מקיבתו של הבחור האומלל, שמשקל גופו הולך ופוחת עד לגסיסתו מרעב. הידידה תסתכל עליו בעצב ותאמר כמה שהוא חמוד ומזכיר את דודו זר מפרפר נחמד אולם תסרב להבין שהיא עצמה יכולה להיות הפיתרון למכאוביו. לחילופין, היא יכולה להציע לו את אחת מחברותיה, בתקווה שזו תדביק אותו בזן הפחות מסוכן והפרפרים החדשים והפחות מזיקים יאכלו את הפרפרים הישנים והמסוכנים.

סוגי התאהבות

בדרך כלל, התאהבות מחולקת לשלוש דרגות: התאהבות קלה, התאהבות בינונית והתאהבות קשה. התאהבות קלה אינה מסוכנת ונמוגה עם הזמן; התאהבות בינונית ניתנת לריפוי בשיטת נָבְנָ״ב יָמְר״וּ ("נולדנו בודדים, נמות בודדים. יאללה, מי רוצה ויסקי?"); והתאהבות קשה ניתנת לריפוי בעזרת הליך כירורגי כואב המכונה שבירת לב. החמרה פוטנציאלית של התאהבות מתרחשת אם מושא ההתאהבות עצמו חולה במחלה, מה שעלול להוביל למצב אקוטי המכונה "מערכת יחסים". במצב זה המחלה תתמשך זמן רב יותר וההחלמה תהיה קשה יותר.

חולים בהם מבוצעת שבירת לב ללא הרדמה עוברים תהליך שיקום שכולל: האזנה לשירי עזבת-אותי-את-אינך-אני-מת-מצער-וחולם-את-דמותך בכל השפות ומכל הסגנונות, רכישת כל כתבי צ'ארלס בוקובסקי, שנאת אדם מזדמנת, המון קנאביס (רפואי) וכתיבת ערכים מסוג זה.

התאהבות בשני אנשים בו זמנית נפוצה אף היא. הפזמונאית שמרית אור הנציחה את התופעה בשיר "יש לך שתי פרות", שהולחן על ידי שלום חנוך, בוצע על ידי להקת השלושרים ונהפך ברבות הימים לקלאסיקה ישראלית.

סיכום

נולדנו בודדים, נמות בודדים. יאללה, מי רוצה צ'ארלס בוקובסקי... אה, ויסקי? מי רוצה ויסקי?