הפרה המשוגעת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פרה משוגעת הנה מחלה חשוכת מרפא הפוגעת בעיקר בפרות לבנות עם כתמים שחורים על גופם, אך עובדה זו אינה סיבה מרובה לדאגה כיוון שפרות אלו הן פרות נדירות ומאפיינות רק את האזורים החקלאיים במדינת פרו הדרום מזרחית. המחלה ידועה גם בשמה: צבייה טלייסניק

היסטוריה

הפעם המתועדת הראשונה שנתגלתה התפרצות של המחלה "פרה משוגעת" היא במפעל אי שם בתל אביב, שם המפעל הוא "עלית" (שנקרא על שמו של הגאון מהמאה השלושים ושתיים לפני הספירה, "עלית", שנקנה לאחרונה על ידי הנביא "שטראוס" שהיה קנצלר בגרמניה). לפי העדויות, ראש ארגון השוקולדים בישראל בזמנו, דוד אלישוקו, פרץ דרך בייצור השוקולדים, על ידי כך שבעזרת מחקרים סודיים הצליח לגלות חומר חדש המופק מקרבי פרות המאפשר ייצור של סוג חדש של שוקולד, לשוקולד שפיתח הוא קרא "שוקולד פרה".

אשתו של אלישוקו בזמן תהליך החדרת השוקולד

אומנם במחקריו וניסויו של אלישוקו התקבלו תוצאות טובות, אך הוא החליט לבחון את תוצאות השוקולד החדש על יצורים חיים שונים. לכן אלישוקו פקד לשולייתו, נוח, ללכת בארץ ולהביא מכל המינים זוגות זוגות. נוח הצליח בתפקידו זה והביא מספר עצום של חיות. אלישוקו נתן לכל החיות לטעום את השוקולד החדש ואקב אחר תגובותיהם, רוב החיות הגיבו בצורה נורמלית לשוקולד (למעט כמה חיות שוליות ולא חשובות כגון כלבים שכאשר באו במגע עם השוקולד נמסו והפכו לחומצה), וכך המשיכו הניסוים והבדיקות לכל החיות וכל המינים עד שהניסוי הגיע למחלקת הפרות. הפרות, שראו את ההטבעה של הפרה בשוקולד סירבו לאכול אותו, בחשש שמדובר בפרות חומות קטנות שלא זזות או נושמות או אוכלות וכו'. אלישוקו החליט שהוא יבדוק איך הפרות מגיבות לשוקולד בכל מחיר, לכן החליט למצוא דרך אחרת להחדיר את השוקולד לגופם של הפרות. אלישוקו התייעץ עם וטרינר כיצד להחדיר את השוקולד. הוטרינר, שלמד באוניברסיטה לוטרינריה גבוהה בפתח תקווה סיפר לאלישוקו על הדרך המקובלת, אלישוקו בחר לתת לאשתו הנעווה את הכבוד לעבודה המהוללת והסביר לה על התהליך.

כאשר הגיע יום הביצוע החלה אשתו של אלישוקו בתהליך החדרת השוקולד, הפרה הנבחרת, העונה לשם רוחמה, נבהלה במיוחד מהתהליך והחלה להתפרע, אנשיו של אלישוקו מיהרו להרגיע את הפרה הסוררת, אך ניסיונות אלה נכשלו לחלוטין, לכן, על פי פקודתו של אלישוקו, האנשים החלו לנסות לתפוס את הפרה ולעצור אותה, רוחמה נבהלה בעקבות פעולות אלו והחלה לקפוץ ולדהור במהירות בעוד אשתו של אלישוקו מתגלגלת מאחוריה. לבסוף הצליחה רוחמה להתחמק מאלישוקו ואנשיו והשאירה את אשתו של אלישוקו (מינוס יד אחת) מאחוריה.

רוחמה מאז מסתובבת בעולם ומפיצה את הסיפור הנ"ל, מה שגורם לפרות להתעצבן ולהשתגע. הפרות המשוגעות החלו לתקוף אנשים, ווטרינרים בפרט, עד היום תועדו אלפי מקרי תקיפה של פרות משוגעות, אשר בגלל זעמם מפיצים וירוס קטלני העלול להרוג ילדות קטנות בלילה חשוך ואפל במוות אלים.


הידבקות ודרכי טיפול

מספר פרות משוגעות לפני התקיפה האכזרית

הוירוס יכול לעבור רק על ידי כך שחולה כלשהו במחלה ילחך את אוזנך הימנית תוך כדי כך שהוא מענג את עצמו בעזרת מוט ברזל. לכן, על מנת לא להדבק במחלה מומלץ להתרחק מחולים במחלה או רדיפת החולים וסקילתם באבנים ו/או שריפתם חיים, או לחילופין, לחתוך את אזנכם הימנית.

במקרה שיש חשש להדבקות במחלה לאחר ליחוך האוזן הימנית על ידי חולה פרה משוגעת תוך כדי עינוג עצמי בעזרת מוט ברזל יש לנקוט את הצעדים הבאים:

  • שטיפת האוזן הימנית
  • נטילת אנטיביוטיקה
  • התעצבנות
  • רציחת אנשים תמימים
  • פניה למוסד הבריאותי הקרוב לביתך.

בבתי חולים מוסמכים ניתן לעבור את הבדיקה הביו-כימית לזיהוי הוירוס, ואם התוצאה חיובית לחולה נותר מספר שעות לחיות. אך, לאחרונה התגלתה תופעת שחולי הוירוס פונים לרוחמה ומתחננים לרחמים. לא ידוע אם רוחמה עוזרת לחולים או פשוט אוכלת אותם, אך מלומד בנושא טוען שרוחמה משתמשת בכוחותיה האדירים כדי להפוך את החולה לפרה משוגעת, כדי שיוכל להצטרף לצבאה.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על ספגת המוח.