אנמיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

אנמיה הינה מחלה הנגרמת ממחסור ברזל. כאשר אנשים אינם אוכלים מספיק מזלגות, סכינים, סירים, עציצים, טנקים, ודומיהם, הם מאבדים את הברזל בגוף שלהם ונעשים אנמיים.

המילה "אנמי" באה כמובן מהמונח באנגולית une-namic, משמע חסר שם. האנשים שחסר להם ברזל בדם, מאבדים את זהותם וזיכרונם באופן כרוני. ישנן טענות שהמקור האמיתי של השם "אנמיה" הוא המילה "אנימה". צפייה ממושכת באנימה עלולה לגרום לאנשים להפסיק לאכול מזלגות או דברים אחרים המכילים ברזל, ולכן אנימה היא אחת מהסיבות העיקריות בעולם לאנמיה. לפעמים ישנו בלבול מכיוון שהמילים האלו דומות, והבלבול הזה יכול להוביל לאסונות. במקרה אחד, ילד בשנות העשרה שלו הלך לרופא על מנת לדבר על בעיית העייפות שנגרמה לו כתוצאה מצפייה באנימה כל הלילה. הרופא לא הבין אותו נכון וחשב שהוא צפה באנמיה שלו כל הלילה. הילד המסכן קיבל הפנייה לאישפוז כי הרופא שלו חשב שזה מקרה חמור של אנמיה אם ניתן לצפות בו.


יש המזהים אנמיה בקשר לבשר ולצמחוניים, אך אין הדבר הוא נכון, מפני שבשר תורם אך ורק לסינוסים העליונים של רירית קרום מח העצם העליוני. בקיצור, אנמיה עושה רע בבטן. האנמיה החלה במאה ה-17 כאשר המדען הצרפתי 'לה חירטוט' המציא את כלי הפלסטיק. מכיוון שהשתמש בכלי הפלסטיק ולא בכלי הברזל הוא סבל מאנמיות קשה, הוא לחולה האנמיה הראשון.

בנוסף לאובדן הזהות ולפיתוח המחלה הקשה ביותר רבביזם, גורמת האנמיות לצרות רבות ומגוונות. לדוגמה, ישנם אנמיים שנהיים פראנואידים, ולכן כאשר מישהו נוגע בהם ואף בטעות הם צועקים "כואב לי כואב לי", למרות שלא כואב להם כלל.

זיהוי המחלה

ניתן לזהות את המחלה כאשר אנשים לבנים מדי, אוכלים המון טופו (מילה נרדפת לטופי), ורואים טלנובלות בספרדית. האנמים לרוב נהנים לשבת במרבצם ולהשתמש בסיסמה שלהם "בשר זה רצח" (מה שבמקור היה "בשר עם קצח", אך עם התגברות המחלה נשכחה המטרה המקורית).

האנמי המתקדם

האנמי המתקדים הינו אדם אשר קורא לעצמי 'טבעוני'. אלה אותם אנשים שלא מוכנים לאכול שום דבר. הם ניזונים מאור השמש ותהליך הפוטוסינטזה המתרחש בגופם. הם עצמם אינם יודעים אף כיצד ללעוס, ולרוב נאלצים לקחת גלולות הנקראות B12 ,B15 ואבקת אלומיניום מעורבבת במים, ומכילות ברזל טיטניום. בשלב מסויים הם נעשים כה רעבים לברזל, שהם אוכלים יסודות של בניינים.

ביניין לאחר שנאכל ע"י אנמי מתקדם


הנמי

הנמי הינו כמובן ההפך הגמור מאנמי. מעטים מאוד הם הנמיים, הם מאופיינים ביתר ברזל בדם. הנמיים מאופיינים בכוחות על טבעיים המאפשרים להם לקרוא מחשבות (ההפך מאובדן המחשבות של האנמיים). המפורסם מכולם הוא אורי גלר, אשר ביכולתו לכופף ולשאוב ברזל מתוך כפיות מתכת. ישנם מספר הנמיים נוספים אך הם יותר ברמה של נמרוד הראל.

ראו גם