בעע

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אין כמו בעע טוב על הבוקר..."
~ שבתאי צבי על בעע
בעע

"בעע"(+עעעע) (ידוע גם כ-בהההההאאא) זה צליל המתאר נמאסות מדבר מסוים. ככל הנראה "בעע" הוא צליל של כבשה בשדה. אך עם זאת, בעע זו דרך חיים. ה"בעע" מלווה אנשים לאורך כל חייהם, מהרגע שהם צועקים "בעע" כדי לקבל אוכל כשהם תינוקות, עד הרגע שהם אומרים "בעע" כשהם מגלים שיש להם סרטן. השימוש ב"בעע" הוא חוזר ושימושי. שיחות שלמות יכולות להתנהל כשצד א' מדבר ומדבר וצד ב' עונה לו ב"בעע", בעוד הוא מראה חוסר עניין מופגן. מילה זו גם משמשת כמילת שלילה, לדוגמא: "יש חדש?" "בעע". כמו כן, הבעע יכול לשמש גם כקריאת הגעלות מדבר מסוים. אומנם ה"בעע" שימושי כפי שראינו כאן, אך יש לו גם צדדים אפלים ומרושעים ששיכורים מכח! עליכם להזהר.


השימוש ב"בעע" מתפתח

כידוע, "בעע" היא מילה שימושית ועוזרת, אך איך הפכה כזאת מאותה תאונה של הפריק? "אפקט הפרפר!" כשאמר את המילים האלה (מילותיו האחרונות) גלי הקול סחפו את חלקיקי האוויר ששינו את הוקטור במרחב זמן. בעקבות התקרית מישהו במטוס הקיא מה שהביא את הדיילת, מה ששינה את מאזן המשקל במטוס, מה שגרם להעפת חלקיקי אוויר על סינגפור. תוך כדי זה, מישהו בסינגפור ירק בסתר (אסור לירוק שם!), מה שהעיף את חלקיקי האוויר על בית של מישהו, מה שגרם לתזוזת העט שלו ועל הנייר נכתב באותיות יפות וגדולות "בעע". משם הוא פירסם מאמר על אותה מילה אלוהית והפיץ אותה בכל רחבי העולם. מילה זו זכתה לפופולריות כה רבה, עד שהוכנו כפתורים על פיה, אנשים אומרים משפטים שלמים עם "בעע" ואפילו פותחה שפת ה"בעע" (שעלייה תוכל לקרוא בהמשך).

התבעעבעעות

יש האומרים שיש גם צד אפל ל"בעע", צד שאיננו מכירים. אומרים שה"בעע" בשימוש גבוה יכול לגרום לבן אדם להערצה כלפי ה"בעע" ולסגידה כלפיו. יראו מפני ה"בעע" הנוראי, כי יתכן ויהפנט גם אתכם. כיום יש כתות שלמות שסוגדות ל"בעע" מאמינות בו כאל שלהם ובאותו פריק אפל כמושיע שלהם. הם אומרים בעע כל היום, מייצרים כפתורים ומפיצים את ה"בעע". לא יעבור זמן רב עד שגם אתה תצטרף אל אותה כת אפלה. לכן, הזהר, אמנם השימוש ב"בעע" נותן לך כח, נותן לך אפשרות לענות לאנשים בלי להקשיב לדבריהם, אך ישנם שני צדדים למטבע. רופאים ממליצים לקחת עד כ- 100 CC בעע ליום, יותר מזה יכול להוביל להיפנוט. אך גם לקיחה במינונים כאלה יכול להביא להתמכרות. לתהליך ההפיכה לזומבי "בעע" קוראים "התבעעבעעות".ניסיון לבעעבעע מיליוני אנשים היה המשחק בעעבלס (שמטרתו הייתה שכל פעם ששלושה ומעלה כדורים יתנגשו ישמע הצליל בעעפ) אשר הוכנס לאינטרנט ע"י קבוצת האקרים שקרויה FBI

שפת ה"בעע"

"אבעעדיבעעאבעעודבעע" אותו שיר ידוע ששרו בארוויזיון בגירסא קצת אחרת ("אבאדיביאבודיבא"). הוא נכתב במקור בשפת ה"בעע" כמזימה של קנוניה מרושעת לבעעבעע את הזמר שלו. אחרי שעלו על התכסיס שינו את מילות השיר, אך לא בזאת תמה שפת ה"בעע". חוקי השפה הם פשוטים, להוסיף "בעע" אחרי כל הברה. כמובן שכתות ה"בעע" משתמשות בשפה זו, אך רק בן כותלי בית ה"בעע" ומבחוץ הם מדברים ב"שפת הבע". "שפת הבע" זה כמו שפת ה"בעע" רק שאחרי כל הברה מוסיפים רק "בע" כדי לשמור על קדושת ה"בעע". לחזן מותר לדבר בשפת ה"בעעע" דבר המעיד על קדושה וכך אחרי כל רמת קדושה ניתן להוסיף עוד ע' ל"בעע".

כמות הע' ב"בעע"

אצל כתות ה"בעע" הוספת עוד ע' נחשבת יותר קדושה, אך לא כולם משתייכים לכתות האלה. בחיי היומיום הוספת עוד ע' ל"בעע" מבטאת עוד יותר באסה. אך ישנם כמה אורכים שמשתמשים בהם למטרות שונות:

 • "בעעעעעעעעעעעעע" ("בעע" עם 13 ע')- מיועד להבעת חוסר מזל.
 • "בעע!"- קול של כבשה.
 • "בע"- "בעע" קצר האמור להאמר בשנייה אחת, משמש גם כמילת קישור (אתה בע רוצה בע לאכול בע חומוס?)

מצבים להגיד "בעע"

 • כשצד א' מדבר הרבה ואין לך כוח לשמוע אותו, הגב על כל שאלה ב"בעע".
 • כשהמורה קורא לך אל הלוח, אתה צריך לומר "בעעעעעעעעעע" ענקי, אמנם תעוף מהכיתה אך לא תצטרך לענות על השאלה.
 • כשרע לך.
 • כשאתה רוצה שיחשבו שרע לך.
 • שיעמום כבד.
 • בלבול בטקסט.
 • כשאין מה לומר.
 • כשאתה מאוכזב מעצמך.
 • כמילת פרידה (תחליף לביי) - בעע בעע!
 • בעע זאת מילת בעע, ואומרים בעע כשמשעמם...בעעעעעעעעעעעעעעעעעעע!

"בעע" בשירים

אם תשימו לב, ה"בעע" מופיע גם בשירים שאתם שומעים ביום יום! חלקם זה מסרים סמויים למטרות זדוניות וחלקם סתם נמצאים שם כיוון שהמשורר לא שם לב.
"אף אחד לא בעע לי, אף אחד לא בעע, אני עצובה רע לי ומר לי" קרולינה

"בעעבי, בעעבי, בעעבי, אאאוווו! בעעבי, בעעבי, בעעבי, אוווווו!" ג'סטין בעעבר

"לאט איט בעע! לאט איט בעע! לאט איט בעע! לאט איט בעע..." הביטלס

"בעעב הבעענאי, מצליח לתקן? בעעב הבעענאי- כן? כן?! כן!!" איש מטומטם שהוציא מליונים מהשיר הדפוק הזה

"בעעפ בעעפ בעעלו בפא! בעעפ בעעם בום!" אלביס

"יפיופה! בועעי אלי!" אייל גולן

סיכום

ה"בעע" יכול להיות לעזר בשימוש נכון, אנא אל תשתמש בו הרבה מדי, אלא אם כן אתם רוצה להתבעעבעע. אך מה שכן, "בעע" הוא כלי עזר חשוב מאוד בחיים ובעיקר כדי להציק לאנשים מוחע אוי זה כבר משהו אחר .

ראו גם