היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"לא להיפופוטמונסטרוססקיפדליופובים!"
~ הערך הבא לא מתאים לאדם בעל פחד ממילים ארוכות, אלא אם כן הוא מזוכיסט.


"יש לי... היפופוטמו.. אההההה!"
~ היפופוטמונסטרוססקיפדליופוב לפסיכולוג שלו


"מילים ארוכות אומרים באהבה, או לא אומרים בכלל!"
~ חומוס אחלה על היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה


"אני לא תמיד אומר מילים ארוכות, אבל כשאני כן, זה בשביל לעצבן היפופוטמונסטרוססקיפדליופובים"
~ האיש המעניין בעולם על היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה


"המילה היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה מפחידה היפופוטמונסטרוססקיפדליופובים רבים מפני שהיא ארוכה"
~ קפטן ברור-מאליו


היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה (או בקיצור הפפטמנסטרססקפדלפ(ו)ב(י)"ה) (או ביותר קיצור, הפמסד"פ) (או ביותר הרבה קיצור, ה"פ) הינה הפחד ממילים ארוכות מאוד.

המילה מורכבת מהיפופוטם, מפלצת, עוד כמה הברות חסרות משמעות, וכמובן המילה פוביה.

היפופוטמונסטרוססקיפדליופובים שהתאבדו בגלל
שמישהו אמר להם מילה ארוכה מאז פתיחת ערך זה:

35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-CounterZero.gif35px-Counter5.gif35px-Counter4.gif35px-Counter3.gif35px-Counter2.gifהיסטוריה

המקור לבעיית הה"פ היה בשבט הצְנֲעָנִי שבתימן בשנת משה"ו לפנה"ס, אשר סגד למנהיגתו הדגולה, הג(')בירה מרג'לית ה-II. כחלק מתרומותיה לקהילה, היא חתמה הסכם שלום עם מצרים, אשר באותה תקופה העבידה את בני ישראל בפרך. מרג'לית שמעה את הזעקות, וחשבה שכך נשמעת העברית, למרות שהן היו מעוותות מהעבודה הקשה.

כאשר שבה לעמה, היא יידעה אותם בקולות המדהימים אשר שמעה, קולות שנשמעו כמו מילים בעברית - אך מעוותות לנוכח הפרך. פליט יהודי אחד שעלה לכפר צעק: ""אוי ברוך! מה זה צריך להיות? זה לא עברית!" השליטה ציוותה לזרוק אותו מההר. בנפילה מההר מיתרי קולו התרסקו, וכאשר ניסה לדבר עברית, יצאו לו גבב של מילים מוזרות, כמו "אוי גוועלד, עורבוי אוויפן", וכך התחיל היידיש.

המילים אשר מרג'לית מצאה שימשו אותם להרבה דברים שאנשי השבט לא יכלו להמציא להם מילה: למאפה ארוך אשר הוגש עם רסק עגבניות וביצים חומות הם קראו "ג'חנון", בהשראת צרחת עבד עברי שצעק לחברו "תעבוד, יא חנון!" לאנשים מלוכסני העיניים אשר היגרו מהשבטים בתאילנד לשבט שלהם, הם קראו "בחבושים" (לא, הם לא חשבו על הרעיון המדהים לקרוא להם תאילנדים), בעקבות עבד חולה נפש שראתה מרג'לית, שחשב שהוא נמצא בתוך פרי החבוש וצעק "אני בחבוש!"

לאט לאט אנשים בשבט התרגלו למילים הססגוניות, ובלשן אחד בשם בועז שרעבי כתב את "המילון המרגולי (ע"ש הגבירה) המלא".

ההסתבכות

כיובל לאחר מכן, קרה אסון נוראי אשר מחק את 95% מאוכלוסיית שבט הצנעני.

בזמנים אלו, היו שני אירועים שנתיים אשר התקיימו בשבט - התימניאדה (ענף של שבט הצנעני), תחרות כשלרונות אשר בה אנשים אקראיים מנסים להחריש את הקהל בצעקת מילים מתוך המילון המרגולי המלא, ו"הצפחודיאדה", תחרות בענפי ספורט שונים בה התחרו נחשי צפע. מכיוון שהתימניאדה התקיימה בתאריך ה' בג'חנון ע"פ לוח השנה התימני, והצפחודיאדה התקיימה ב-6 באוקטובר ע"פ לוח השנה היוליאני, התאריכים התנגשו פעם ב9289402.5215 שנים. וזו היתה השנה הזו.

בלשנים צנענים חיפשו דרך לשלב את האירועים. לפי בסיסי האמנה הצנענית, לא תהיינה שתי שמחות ביום כדי שלא לשמח יתר על המידה את הציבור הרחב. לבסוף, הם הבינו שצריך לערוך תחרות שירה לנחשי צפע תימניים או תחרות ספורט לזייפנים תימניים.

אך כיצד יכנו את האירוע? הבלשנים עמלו יום ולילה, עיינו בעשרות מילונים ומאמרים, מרגולים ותימניים, ולבסוף הגיעו למסקנה: התחרות תיקרא.... צַפְתֵחוּמָנִידִיאַדָה (לא להתבלבל עם ה"סבתאחמניאדה", תחרות אסיפת החמניות בקרב סבתות משועממות בבלרוס).

נו, איפה ההסתבכות?

באותה תקופה, גילה הפושע המג'נון (עוד מילה מאוצר המילים המרגולי) צבי שבתאי (אשר לימים הפך לתאום המרושע של שבתאי צבי) שיש לו פחד ממילים ארוכות, בתזמון מאוד רע.

לאחר שחזר מפגישה עם הפסיכולוג שלו, כאשר גילה שיש לו ה"פ, הוא פתח את הטלוויזיה, וצפה בחדשות למפגרים, עד אשר הופיעה כתבה על הצַפְתֵחוּמָנִידִיאַדָה. בשל כך שהיה גם סדיסט, פרנואיד ובעל נגישות למאגר בלתי מוגבל של נשקים לא קונבנציונאלים כגון נקניקיות (ראו תרשים), ברוקולי,תרד, קלטות דורה, גרבילים רדיואקטיבים ועו"ד, הוא החליט שהוא הועבר ליקום המקביל של הפופיק הגדול בו כל תימן נמצאת בקונספירציה עליו, והוא התחמש במאגר הנשק והחל להרוג את כל אנשי השבט שלא התחבאו מספיק טוב. לאחר הרצח, צבי נדד לסוריה, שם ראה על שלט חוצות פרסומת לאוניברסיטת טַאבִּיבּ למיקרופליאונטולוגיה. ללא יכולת להתמודד עם המילים הארוכות, הוא התאבד בעזרת אחד מעורכי הדין שלקח עימו.

בשנת 1500 כנופיית טלטאביז קדמונים מצאה אותו והחייתה אותו. צבי סיפר להם את סיפורי האימה על מילים ארוכות, והם קיבלו את הה"פ גם כן. הם הפיצו את מחלת ה"פ לעולם דרך מסרים סמויים בקלטות ילדים. אחד מהם, ששמו היה טינקיווינקי, היה צריך לחצות את שמו לטינקי-ווינקי, כדי לא לפחד מהשם של עצמו, כמו גם פולגמינדריטוטה, אשר קיצרה את שמה לפו מאותה סיבה.

הפוביה מקבלת את שמה

בשנת 1954, צוות המדענים אלברט איינשטיין, אייזק ניוטון והפרופסור אלון מזרחי, עבדו יחדיו במחקר על מחלות כרוניות כפייתיות ובעיקר פוביות. הם היו במחסום יצירתי, כאשר לפתע ברדיו הושמעה פרסומת לאניברסיטת טַאבִּיבּ למיקרופליאונטולוגיה. פרופ' מזרחי שם לב כי גרביל המחמד של ניוטון קפא לנוכח המילים הארוכות, ורצה לערוך על הגרביל ניסוי. אך הוא ידע שניוטון לא יסכים לדבר שכזה, ולכן מזרחי זרק עליו תפוח. בזמן שניוטון תהה למה התפוח נפל עליו, השלים פרופ' מזרחי את ניסויו, והגיע למסקנה: הגרביל סובל מ"המחלה שיש לפחדנים ולגרבילים שפגעו והזיקו הטלטאביז למוחם וגופם, נתקעו סיפורים מהטלטאביז הרשעים ונפלו בסמים סופניים שקיבלו ילדים בפסטיגל, דיבורים לאורכיהם יהיו ויזכרו פחדים ומילים באותו ידע בהגייתם", או בקיצור (שעדיין ארוך), היפופוטמונסטרוססקיפדליופובי"ה.

לאחר שהבינו המדענים כי השם אינו שמיש, מכיוון שהחולים בפוביה לא יכולים לבטא את השם, והם גנזו את המחקר ועברו למחקרים אישיים: תורת היחסות, חוקי ניוטון, והנדסה גנטית של שחקני כדורגל עם הראש על המותניים.

כשנה לאחר מכן, מצא ניטון במקרה את המסמכים הגנוזים, וגילה כי הניסוי המסוכן נערך על הגרביל שלו, ניוטון נכנס להתקף זעם נורא והחליט על חמש דרכים לנקום בבני האדם:

א. לשחרר גרבילים רצחניים בכל העולם אשר יאכלו את כל תושבי כדה"א
ב. להפסיק את ייצור הלחם הפרוס
ג. יפית
ד. לשלוח טיל גרעיני על כדה"א
ה. לפרסם את המאמר שמצא בשם הסדיסטי שלו

הוא החליט לבחור באפשרות שתפגע באנושות יותר מהאחרות, ג. יפית, אך כאשר חשב בהגיון לרגע הבין את התוצאות הדרסטיות שיפגעו גם בו, והחליט לפרסם את המאמר במקום.

שנייה לאחר פרסום המאמר, 98,563,912 היפופוטמונסטרוססקיפדליופובים התאבדו ברחבי העולם מתוך ייאוש מכינויים החדש, והספירה עוד ממשיכה.

קטע סדיסטי כלפי היפופוטמונסטרוססקיפדליופובים

שלום, היפופוטמונסטרוססקיפדליופובים, אני קונסטנטינוס, דוקטור למיקרופליאונטולוגיה אקטופלזמתית פוסטאינדיוידואליסטית. באתי לכאן בפרוצדורה זו כדי לספר לכם שבאנציקלופדיותיהם של המומחים למיקרופליאונטולוגיה אקטופלזמתית פוסטאינדיוידואליסטית כמוני ישנן בעיות פרהמודרניסטיות, כמו הקונפליקטים הטריקונסרבטיבים שהחלו בין הערים לנפאירפוולגווינגיל, אשר נמצאת על-יד הר טאומטאווקאטאנגיהנגקואוואווטמטאפוקאיוונואקיטאנאטאהו, והעיר ניוטאונמאונטקנדי שבאירלנד הדרום-מערבית.

לסיכום, מערוגנחוגנדחרנבפשנקחסבתאבישלהדייסהזקגושבמהפדרלשמהחחדגלדגרכשיטרותרי לכולם.

המדריך למתעלל המתחיל בהיפופוטמונסטרוססקיפדליופובים

אז, יש היפופוטמונסטרוססקיפדליופוב שאתה שונא, או שאתה פשוט סדיסט? רוצה להתעלל בו כך שהוא ירצה להתאבד כל יום מחדש? טוב, הנה המדריך המקוצר להתעללות:

שלב במשפטיך מילים ארוכות מאוד (רשימה מצורפת), ונסה להימנע ממילים קצרות, זה מרגיע אותם.

קובץ:היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה.jpg
אילוסטרציה של היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה

רשימת מילים אנטי-היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביות

  • היפופוטמונסטרוססקיפדליופוביה - מובן מאליו.
  • מיקרופליאונטולוגיה
  • אנדרלמוסיה
  • וכשבאנציקלופדיותיהם - טוב, זה סתם מרושע, אי אפשר באמת להשתמש בזה במשפט.
  • אינטרדיסציפלינריות
  • הידרותרמואלקטרומוטורי
  • כמו כן, נסה להוסיף 'פּרֵה', 'פוסט' וכדומה לתחילת מילים לטיניות מסובכות.
  • לבסוף, ג'יבריש ארוך גם יכול לעגנמקחבשמקחלבגשדמדסלקמבשורמשדמכדבנגפדקנבשן אותם.