שחפת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"מאיפה אתם חושבים שאנחנו מייבאים את הקטשופ?"
~ מנכ"ל "קטשופ היינץ" על שחפת
"איזה כיף להרוס עם זה לאנשים את החיים!"
~ שבתאי צבי על שחפת

שחפת (באנגלית:Tuberculosis, בצרפתית: Tuborcolosiser, בערבית:شحفت) היא מחלה זיהומית המגיעה לדרכי הנשימה ולפעמים גם פוגעת בבריאות. הסימפטום השכיח ביותר שלה הוא יריקת קטשופ בהשתעלויות חוזרות ונישנות, בדומה ל"אחותה": אדמת (מה חשבת שהקישור יהיה כחול? זה אדמת!). שחפת היא המחלה השנייה בעולם המסוגלת להרוג אנשים בכל הגילאים, לאחר הרעלת טוקיו הוטל (ע"ע טוקיו הוטל).


סימפטומים

המשפחה של אליעזר בן יהודה. ידועה במחלת השחפת.

למחלת השחפת כמה סימפטומים שכיחים המעידים באופן חד משמעי על המחלה:

 • יריקת קטשופ: החולה במחלה משתעל באופן קבוע קטשופ. לא ידוע למה זה קורה אבל למי אכפת? העיקר שיש עם מה לאכול את הצ'יפס ולא צריך לשלם על כלום.
 • כאבים בחזה:מחלת השחפת פוגעת במידה רבה באזור החזה והלב, וכן מקנה כאבים עזים בחזה, בסנטימנטים ובינקות. הכאבים בחזה הם בין הסימפטומים הראשונים המופיעים כאשר המחלה מתפתחת ועוברת את גיל ההתבגרות.
 • כאב ראש: כאב הראש מתפתח כאשר החולה כל כך מעוצבן מכאב הראש ומחפש פתרונות, עד שכואב לו הראש. לא ידוע אם זה באמת חלק מהמחלה או רק בראש שלנו, אבל העיקר שאנו חוסכים מהפסיכולוגים עבודה.

הופעת השחפת לראשונה

המקור הקדום ביותר להופעת המחלה הוא בימי הביניים כאשר נתגלה שספריו של הלורד האוזן מינהוהוזן ה - 16 כולם נכתבו בקטשופ זול והעדויות אומרות כי "הלורד ירק רוטב אדום בדחיפות רבה, והוא היה ממש טעים עם כרוב כבוש!" ומאז המחלה החלה להתפשט בעולם והייתה הגורם מספר 1 ל"מגפת השחפים" בימי הביניים. כאשר כולם היו אובדי עצות, חברת העגבניות "היינצ" עלתה על פיתרון זמני לבעיית הדם שהיה ברחובות: לנסות לאכול את מה שיצא לאנשים גוססים מהפה. לאחר כמה נסיונות, התברר כי שילוב של הדם עם קצת דברים ממקדונלד'ס זה אכן טעים. כך שמאז ועד היום מחלת השחפת ביססה לגמרי את חברת קטשופ היינצ. כיום חולי השחפת זועמים על ניצול גס ופוגע זה; בתגובה, כך ציטטו צוותי החדשות את בכירי קטשופ היינצ, בראיון חושפני לאידיוט אחרונות:

 • כתב:"אתה לא חושב שזה ניצול ורוע לב להשתמש בחולים מסכנים לאמצעים כספיים ומשפילים מתוך אינטרסיים אנוכיים ולא רציונליים?"
 • בכיר בהיינץ:"הפעולות של החברה שלנו הינן לגיטימיות לחלוטין והן מצדיקות ונותנות משמעות למחלה. אין זה ניצול כלל."
 • כתב:"אך התנאים המשפילים, המחסור בכסף והגסיסה החברתית, זה לא אומר לך שום דבר?"
 • בכיר בההינץ:"הפעולות של החברה שלנו הינן לגיטימיות לחלוטין והן מצדיקות ונותנות משמעות למחלה. אין זה ניצול כלל."
 • כתב:"האם אין בך שום סנטימנטים או אמפתיה כלפי האנשים המסכנים הללו?"
 • בכיר בהיינץ:"הפעולות של החברה שלנו הינן לגיטימיות לחלוטין והן מצדיקות ונותנות משמעות למחלה. אין זה ניצול כלל."
 • כתב:"אתה הולך להמשיך לענות לי כך, או שאני כבר אכתוב שסבתך התעללה בך ולכן אתה רוצה לנקום באנשים תמימים?"
 • בכיר בהיינץ:"שק לי בתחת, אין תגובה"

קטע מתוך ידיעות אחרונות


השחפת התפשטה מאז והפכה למחלה השנייה בעולם אשר הורגת אנשים בכל המינים, הסוגים, הצבעים והעכברים.

טיפול במחלה

המחלה בשלבים אלו של מחקר אינה ברת טיפול תרופתי עקב סיבוכיה וצורות התפתחויותיה השונות. למרות זאת קיימות מספר תרפיות אלטרנטיביות המסוגלות לטפל בבעיה:

 • תרפיה שנתגלתה על ידי הכירורפרט אלבוס דמבלדור: הטלת כישוף שיסיר את המחלה. לתרפיה זו הביעו מומחים רבים את התנגדותם העמוקה בטענה ש"התרפיה הינה בדיה וכזב, והיא שטותית לחלוטין". המתנגדים לשיטה זו החלו להתמעט באופן מסתורי לאחר תקרית לא נעימה עם דמבלדור בה כמה אנשים הפכו לבלרינות משוקולד.
 • תרפיה שהומצאה על ידי המזוכיסטית הידועה ביל קאוליץ: לעשות אימו, לשקוע בדיכאון עמוק ולשמוע טוקיו הוטל, כי אז למחלה יש הצדקה פסיכולוגית. מתנגדים ומאמרים סותרים לא אחרו לבוא, אך פסקו בתקרית מוזרה עם אלבוס דמבלדור בו הוא הפך את המתנגדים לרקדני טקטוניק מפצפוצי אורז.
 • טיפול שפותח על ידי ההומואופת בני גורן: קריאת ספרי מתמטיקה. למעשה לתרפיה זו אין שום הצדקה רפואית קונבנציונלית או אלטרנטיבית, אלא סתם קידום של ספריו. דבר זה הוביל לכך שלבסוף תלמידים חולי שחפת שרפו את ביתו אך חדלו מין המעשה לאחר תקרית מביכה עם אלבוס דמבלדור בה נהפכו תלמידים לרקדני מחול מודרני מנוגט.

לפי דעתם של מומחים רבים, כאשר אף אחת מהשיטות לא עובדות, כדאי להשתמש בתרופת הפלא: מוות ולהתאבד. זה עדיף על לחלות בשחפת.