בוסניה והרצגובינה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
דגל בוסניה והרצגובינה

בוסניה והרצגובינה היא המדינה הדפוקה ביותר בעולם.

יובל-המבובל.jpg הערה: מטומטם

ערך זה הינו ערך מטומטם! נא -

בזמן קריאתו. בתודה ניסים ניסימוב.

כמו כן, מומלץ להשתמש במטשטש זכרונות.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו פרווה.

היסטוריה

הקמה

בוסניה הרצגובינה היא בעצם שתי מדינות שונות (אבל מאזה שוות!). שמם של שתי מדינות אלה לקוח מהתנ"ך, בו תוארו שתי עלמות חן, האחת בוסניה והשנייה הפחות מוצלחת, הרצגובינה. חוקרים סבורים שמקור שמה של בוסניה הוא בכלל לא מן המקורות, אלא הוא שמו של קוקסינל ששמו היה הרצל, שנהג למרוח את גופו בגבינה, ומכאן השם-הרצ(ל)ג(ו)בינה. בוסניה רחמה על הרצגובינה שהייתה ילדה מפגרת, ואמצה אותה לחיקה. הרצגובינה התחילה לנצל את בוסניה והוצמדה לה ע"י דבק סטיק, לבסוף אושר לחיבורן ע"י מזכ"ל השו"ם לשעבר(ע"ע הקמתה של בוסניה הרצגובינה).

רקע

גיאוגרפיה

בוסניה היא מדינה שממוקמת כ-50 מטר מפינלנדף איסלנד, לוקסמבורג,ווילס ועוד מדינות לא יודעות. לפי התנ"ך, בוסניה נמצאת בביתו של צביקה פיק, מייסד הדת האירוויזיונית של הבוסנים. חפירות שנערכו ע"י חוקרת המקרא פלורה ויניצקי ומורים לשל"ח מראות כי מדינה זו היא שטות מומצאת, ומאשימים בשטות זו את אלון מזרחי. לפי חזון אחרית הימים, בוסניה תהיה המדינה השלטת בעולם.

דת, פוליטיקה וסוגיית ההשתייכות

מאז ומתמיד הייתה בוסניה הרצגובינה לא ידוע. רק משנת 1986, השנה הראשונה להשתתפותה באירוויזיון, היא נשארה לא מוכרת. רוב הבוסנים התרגשו מאיזכור שמם בטלוויזיה. באירוויזיון, כשמוזכר שמם, הגאווה הלאומית שלהם פורחת, אך נעלמת עם סיום אמירת שמה הלא מגודר שלה מצד המנחה. בגלל שרק האירוויזיון מציין את שמות המדינות, הוחלט להקים דת חדשה במדינה דת האירוויזיון, ואלוהיה הוא האיורויזיון. בכל שנה משמש אולם האירוויזיון כמקום עלייה לרגל עבור הבוסנים. האביזר הקדוש לבוסנים הוא תקליט אירוויזיון 1996 בו בוסניה זכתה בפעם הרשונה במקום התשיעי, לאחר שנות תסכול של מקום ארבעים וחמש, מתוך אי ידיעה שהיא משתתפת בתחרות. האדם הקדוש לבוסנים הוא צביקה פיק, מייסד האירוויזיון. עיר בירתה של בוסניה משתנה בהתאם למדינה שזוכה באירוויזיון. הבוסנים בעצמם לא בטוחים שהם קיימים, וכל הזמן מציקה להם שאלת הקיום שלהם:"מי אנחנו?מה אנחנו?מה אנחנו קשורים?". בכל בוקר שהבוסני מתעורר משנתו הוא מוצא עצמו מברך על כך שהוא קם בריא ושלם לאלוהיו:"תודה לך אלי,שבראת לנו את האירוויזיון, כי אחרת היה כאן ממש ביזיון. תודה לך שבראת אותנו, כי ככה יש לעולם סיבות לשאול מי אנחנו" (מסכת הזהות האבודה כ"ט פסוקים א'-ג').

כלכלה

הבוסנים מומחים בייצור זהויות בדויות,דפדפות,כפתורי ניילון ומטרדים בינלאומיים.