קרואטיה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
קרואטיה
דגל קרואטיה סמל קרואטיה
דגל קרואטיה סמל קרואטיה
מוטו לאומי אנחנו שונאים את בוסניה והרצגובינה
המנון "בדיוק כמו ההמנון של מולדובה - אבל בביצוע של סלין דיון"
יבשת אירופה
מיקום קרואטיה

{{{כתובית2}}}

שפה רשמית

ג'יבריש, "קרואטית"

עיר טקילה

זאגרב

העיר הגדולה ביותר

דוברובניק

משטר

תמנון-עיזי

ראש המדינה

הקיסרית ליידי גאגא

הקמה

לא תהיה כי לא הייתה

שטח
אחוז מים

42 תמנוני עיזים רבועים קממב"ר
4.2% בערך

צפיפות אוכלוסין

8 חתולים בכל תמנון עז רבוע

מטבע

חלש

אזור זמן

חבל על הזמן

Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, קרל מרקס, יוסי סטלין.

Dfnefr.png ערך זה נכתב בחסות לא פליקים ולא שטיקים בע"מ באדיבות הנגיד הר' שולם שטיסעל והרבנית נטע גרטי ענגותרייגמ"ש (עם נטע גרתי ותרי"ג מצוות שמרתי).Attention niels epting 01.png אזהרה!
בזמן שאת\ה קורא\ת את הערך הזה, בני הברית הנאמנים של המלכה הדגולה ליידי גאגא - תמנוני העז הקרואטים - משתלטים על מוחך. ראה\י הוזהרת!קרואטיה הינה מדינה בדרום מזרח אירופה (ראו גם: יוגוסלביה) שלא יודעת איך שולחים שיר טוב לאירוויזיון. קרואטיה הייתה בת ברית חשובה של סלובניה במלחמת העולם המזרח אירופית.

מקור השם

יום אחד שבתאי צבי וולדימיר איליץ' לנין הלכו יחד ברחובות העיר זאגרב אשר שכנה בממלכת יוגוסלביה הקסומה. פתאום, ולדימיר החליט לפתוח ארון חשמל ולהיכנס לתוכו. שבתאי צבי צעק לעברו - "מה אתה עושה?! צא מהארון!!". אך זה היה מאוחר מדי, ולדימיר חטף מכה קרה (קר) בעוצמת 250 וואט (ואט) וקרא בשם האלוהים (יה). ולדימיר מת במקום ושבתאי צבי קרא למקום על שמו, קר-ואט-יה, קרואטיה.

דמוגרפיה

דת אחוזים מהאוכלוסיה מוצא אחוזים מהאוכלוסיה
מחוננים 42% Greeceflag.JPG יוונים 32%
נוצרים 28% Real Spain Madrid.png ספרדים 38%
מוסלמים 20% Flag of Ireland.jpg אירים 16%
אתאיסטים 10% דגל הונגריה.jpg הונגרים 14%

היסטוריה

הנה המרגיזאורוס. דינוזאור עתיק יומין שמקורו בקרואטיה.

התקופה הפרהיסטוריות

ידוע כי בקרואטיה התפתח לראשונה הסוג הכי פחות מפותח של אדם. ה"זמר-פופוזאורוס הארצישראלי" או בקיצור "נועה קירל", אך זן זה עזב את קרואטיה במהירות ונדד במשך שנים עד שהגיע אל המפקדה של השטן הפקאצי שברא אותו - מד!נה. במהלך התקופה הפרהיסטורית "התפתחו" בקרואטיה סוגים שונים של חסרי השכלה כמו:

תקופת האיפריה הרומית

"נועה קירלית" מצויה, היו ימים טובים יותר...

בתקופת האימפריה הרומית לקרואטים היה מעמד של אלים והשמות שלהם אומצו על ידי כל תושבי האימפריה, קרואטיה קיבלה פרובינציה משל עצמה והחיילים הקרואטים ניצחו תמיד בכל חזית. בין הקרבות הידועים של הקרואטים היו:

  • קרב אסיה הקטנה (טורקיה של היום)
  • הקרב נגד האימפריה המצרית (מצרים)
  • הקרב נגד ה"נועות קירלות" (נגד מורדים בעיר רומא)

כשגילו כי הקיסר הרומי עמד להתנצר ולהביא איתו את כל תושבי האימפריה, תושבי קרואטיה פרשו מהאימפריה והקימו את האימפריה הביזנטית שכללה את כל מזרח האימפריה הרומית.

ממלכת קרואטיה

דגל הממלכה הקרואטית, כפי שאתם רואים בזמנים העתיקים בלוח השחמט היו 24 משבצות בצבעי אדום ולבן

בשנת 666 קרואטיה העבירה את השלטון באימפריה הביזנטית המתפוררת לטורקיה, כבשה ממנה את מקדוניה, אלבניה, סלובניה ובוסניה והרצגובינה וייסדה את "ממלכת קרואטיה". ממלכת קרואטיה הייתה מוקד עלייה לרגל ליזמים וחדשנים, ושם אף הומצא ה-משחק אשר מאחד את כל החנונים - השחמט והוסיפו אותו לדגל שלהם.

בין ההמצאות החשובות ביותר של הקרואטים נכללים:

ככל שהממלכה הקרואטית גדלה, התחזקה ונהייתה לאימפריה בינלאומית, היא רכשה לעצמה אויבת חדשה. הונגריה.

כיבוש הונגריה וימי האימפריה האוסטרו-קרואטית

זהו דגל האימפריה האוסטרו קרואטית. תשתחוו נתינים!

שנים רבות (חצי שנה) נלחמו הונגריה וממלכת קרואטיה, עם הנשקים הטובים ביותר שהיו באותם הימים, מצד אחד - הגולש ההונגרי, ומהצד השני - שירי רוני סופרסטאר שניתנו לקרואטים בתור מתנת פיוס מממשלת ישראל.

המלחמה גבתה קורבנות רבים, אך בסופו של דבר - קרואטיה ניצחה וסיפחה את כל הונגריה, נכון לעת הזו היא יכלה לכבוש את כל העולם, וכך היא התחילה:

ועוד מדינות רבות...

אך קרואטיה הגדולה התאהבה במדינה קטנה ששכנה לידה ושמה היה אוסטריה. קרואטיה ואוסטריה היו החברות הכי טובות, הן הלכו ביחד לסרטים, לתצוגות אופנה, לכיבושים והשמדות המוניות וכמעט לכל מקום. יום אחד, קרואטיה לקחה את אוסטריה לשייט תענוגות בקריביים, ושם היא כרעה על ברך אחת ואמרה: "התינשאי לי?", "כן!" השיבה אוסטריה, וכך נוצרה האימפריה האוסטרו-קרואטית.

האימפריה האוסטרו-קרואטית כבשה חלקים נרחבים מאירופה וחיי התושבים באימפריה היו מדהימים, הטקילה הועברה כל 4 שנים בין זאגרב לוינה, וכך ההרמוניה נשמרה.

בגידתה של בוסניה והרצגובינה ומלחמת העולם המזרח אירופאית

קרואטיה באמת חרטו על דגלם שבוסניה והרצגובינה לעולם לא יגיעו לים...

בוסניה והרצגובינה הייתה פרובינציה בקרואטיה מאז שחר ההיסטוריה. לבוסניה והרצגובינה היה מעמד של פרובינציה אוטונומית, עם דגל (מכוער) משלה, עיר בירה משלה (סרייבו - שם מכוער נכון?) ואף תרבות (מכוערת) משלה. אך הבוסנים רצו עצמאות מלאה, הם גייסו את הגוש המתנגד לכיבוש האוסטרו-קרואטי ויצאו למלחמה.

במלחמה נלחמו שני צבאות:

הצבא בעד אוסטרו-קרואטיה (והלה"טבים): אוסטריה, קרואטיה, גרמניה, סלובניה, צרפת וצ'כיה

הצבא נגד אוסטרו-קרואטיה (והלהט"בים): בוסניה והרצגובינה, ספרד, הונגריה וסלובקיה

המלחמה הייתה קשה ועקובה מדם, מאות אלפי חיילים נלקחו בשבי ועונו על ידי גרבילים מנוסים, ערים אסטרטגיות כמו לובליאנה וברטיסלאבה "זכו" למצור כה נורא עד שתועדו בהן מקרי קניבליזם (לא שזה לא קרה לפני)

בסוף המלחמה הגיעו לפשרה כי המלחמה תיפסק וכל האימפריה תהפוך למדינות נפרדות (בשליטה חיצונית של קרואטיה). אך הקרואטים נקמו וחרטו על דגלם - שבוסניה והרצגובינה לא יוכלו להגיע לים לעולם.

כיבוש על ידי ליידי גאגא

ליידי גאגא היא קיסרית האימפריה הבלרוסית. השתחוו נתינים!


Attention niels epting 01.png של נעליך מעל רגליך
כי ליידי גאגא מלפניךהקיסרית הגדולה ליידי גאגא שהייתה ידועה מאוד בחיבתה ללהט"ביות של המדינה קרואטיה, החליטה יום אחד שעליה לספח את מדינה זו. בעזרת האימפריה הבלרוסית שלה היא כבשה את קרואטיה והפכה אותה לפרובינציה אוטונומית עם זכויות יתר ומצעדי גאווה.

ליידי גאגא הפכה את קרואטיה למוקד עלייה לרגל ללהט"בים ואפילו גרמה לאחד האירוויזיונים להיות שם (אירוויזיון 1990).

היחס לקהילה הגאה

דגל קרואטיה במהלך השלטון הגאגאי

בקרואטיה לקהילה הגאה יש מעמד של אלים, הקהילה הגאה נחשבת כשליחה של הקיסרית ליידי גאגא מכיוון שכל הקרואטים (ושאר האימפריה הבלארוסית) מאמינים בתנ"ך הגאגאי, אשר אומר כי הלהט"בים הם מושלמים והם השולטים בכדור הארץ. היא שיפרה את מעמדם של הלהט"בים ואת זכויותיהם, ואף שיפרה את היחסים בין ההומוטופיה לקרואטיה.