אלבניה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, אדולף היטלר, וולט דיסני.

הרפובליקה העממית ביו-סוציאליסטית של אלבניה הקומוניסטית
דגל אלבניה סמל אלבניה
דגל אלבניה סמל אלבניה
מוטו לאומי ויוה אנוור הוג'ה!
המנון העם הוא שקובע
יבשת אירופה
שפה רשמית

אלבנית

עיר טקילה

טירנה

העיר הגדולה ביותר

טירנה

משטר

קומוניזם טהור

ראש המדינה

דיקטטור נשיא

הקמה

מתי שאנוור הוג'ה נולד

שטח
אחוז מים

28,748 קמ"ר וכנראה שבויקיפדיה יהיה כתוב זניח קממב"ר
יש ים...זה מספיק

צפיפות אוכלוסין

131 בעולם

מטבע

לק (מה שלוקחים מגלידה)

אזור זמן

עבר

סיומת אינטרנט

al.

אלבניה (אלבנית: Republika e Shqipërisë), הינה מדינה מתקדמת ביותר השנלטת בידי מנהיג הפריטזנים אנוור הוג'ה שמנהיג בה שלטון אימים רצחני קומוניסטי מתון ויפה. מערכת בונקרים הכוללת כ-750,000 יחידות לכול שלושת המיליונים של תושבי אלבניה נועדה לספק צרכי מלחמה אך מכיוון שהצבא אינו מונה מעל 100,000 חיילים, הקומפלקס משמש בעיקר אנשים של המאפיה האלבנית שהוא הצבא הקומוניסטי במדינה.

היסטוריה

זמנים קדומים

לאלבניה יש היסטוריה אבל היא לא מעניינת בגלל שתמיד נשלטה בידי משוגעים ופרטי ההיסטוריה טמונים בארכיונים של המדינה. המאפיה של אלבניה הוקמה בשנת 1234.

תקופת זוג

אהמט מוהטאר ביי זוגולי (אלבנית: Ahmet Muhtar Bej Zogolli)היה איש משוגע שהיה פוליטיקאי אלבני שהפך מאוחר יותר למלך היחיד האלבני של אלבניה. אחרי שלטון של 500 שנה של התורכים המנאייקים, אהמט זוג היה ראש ממשלת המדינה. בסוף נגלתה לפניו פיית השיניים שהציעה לו משאלה. זוג שכבר מזמן היה בעל שיגעון גדלות הצליח לחשוב רק על דבר אחד: להיות נסיכה או אולי אסטרונאוט. פיית השיינים הפכה אותו למלך וכמה שנים מאוחר יותר פלשו לשם האיטלקים. אז הוא ברח מהמדינה ולא ראו אותו יותר באלבניה.

תקופת הוג'ה

אנוור הוג'ה (אלבנית: Enver Halil Hoxha) נולד באלבניה מתישהו. אנשי התעמולה שלו אומרים שכשהוא נולד השמש הופיעה חמש פעמים ואז נעלמה ל-20 שנים. הוא הנהיג קבוצה של מאפיה פרטיזנית (מאפיה מחתרתית או צבא קומוניסטי מחתרתי) שלחמה לחופש משלטון התורכים ימח שמם והאיטלקים הפשיסטיים ימח שמם. לבסוף הוא השיג את מטרתו. בתקופה ההיא הצבא האלבני הפך למחתרת בעוד המאפיה הפכה לצבא! (אם אתם מבולבלים אתם צריכים להאשים את גוגל תרגם שתרגם לנו מויקיפדיה). הוג'ה קנה לעצמו מלא חברים אפילו סטאלין שלח לו הצעה בפייסבוק מה שגרם לנשיאי מועצות הברית לקנא כי להם לא היה הרבה חברים בפייסבוק.

דת

הדת באלבניה נחשבת למחלה וכול מי שמאמין נשלח לטיפול נמרץ שם לרוב מבלה את רוב חייו או מתאבד כשמתאפשר.

ספורט

הספורט באלבניה מפותח מאוד ונהוגים שם משחקי ספורט גדולים כמו "צלוף בתורכי" או שעשועונים טלוויזיונים כמו "מי רוצה להיות אנוור הוג'ה". משחק ילדים אלבני שהוא הגרסה האלבנית למשחק מחבואים הוא "מצא את זוג", שכן ידוע שזוג נעלם ולא ראו אותו יותר.