בלארוס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
תפוחי אדמה בע"מ
דגל בלארוס סמל בלארוס
דגל בלארוס סמל בלארוס
מוטו לאומי "יאמי!"
המנון אין
יבשת אירופה/אסיה/אוסטרליה
מיקום בלארוס

{{{כתובית2}}}

שפה רשמית

בלארוסית, רוסית

עיר טקילה

תפוח אדמה סיטי

העיר הגדולה ביותר

ניו מוסקבה

משטר

קומונסטי רוסי

ראש המדינה

דרקולה

הקמה

התפרקות מרוסיה,פולין ויפן

צפיפות אוכלוסין

מתחת לאפס (רוסיה לא?)

מטבע

תפוח אדמה

אזור זמן

רוסיה

סיומת אינטרנט

.co.תפוח אדמה

ספורט לאומי

הרמת תפוחי אדמה למרחק

קידומת

קודמה בעבודה

בלארוס (גם בלרוס או רוסיה היפה) היא מדינה קומוניסטית נידחת באזור רוסיה. שמה ניתן לה על שם יצאנית מוכרת במאה ה-14, ששמעה יצא לתהילה בקרב האצולה דאז, יצאנית בשם בלה. בניגוד לדעה הרווחת בכלל הציבור, בלרוס היא אכן ארץ אמיתית (לעומת ארצות בדיוניות כמו ארץ לעולם לא ואיטליה). שמה של בלארוס בא מ2 מילים: בלא (המילה האיטלקית ליופי) ו-רוס (כגירסה מקוצרת לרוסיה). בלארוס נמצאת בגוש הסובייטי-רוסי ומוקפת במדינות כגון רוסיה, אוקראינה, וכו'. בבלארוס מתגוררים כיום כ-34 תפוחי אדמה. אחוז האוכלוסיה המועט נובע מכך שלבלארוס בכלל, ולאזרח הבלארוסי בפרט יש יכולת מיוחדת להדפק חזק ע"י כל גורם חיצוני אפשרי, ומכל כיוון אפשרי. בלרוס היא מדינה קומוניסטית, ולכן בעלת כלכלה מהגרועות בעולם.


היסטוריה

בלארוס הוקמה בסביבות המאה ה-12 כשסופחה לנסיכות ליטא, אך אחרי זמן מה הבלארוסים השתלטו על נסיכות ליטא, ויצרו ממלכה חדשה בעזרת האיטלקים - הממלכה הבלארוסית. גודלה של ממלכת בלארוס השלמה היה מסין במזרח ועד גרמניה במערב. ישראל נחשבה כחלקה הדרומי ביותר של ממלכת בלארוס. ממלכה זו נפלה בגלל טעות של סחר חליפין בתפוחי אדמה בסוף המאה ה-18 - שבה חילקה בלארוס את כל שטחיה בתמורה לתפוחי האדמה. בלארוס תחזור להיות אימפריה כנראה רק במאה ה22. הפעם הראשונה בה בלארוס הנוכחית פרצה לתודעה האירופאית, למרות קיומה כבר כ16 שנים, הייתה רק בסביבות מאי 2007 כשעלתה לאירוויזיון. יותר מפתיע היה הגעתה למקום 6, וקבלת 12 הנקודות מישראל. הדבר העלה גבות רבות מקרב אוכלוסיית ישראל, שמרביתם בכלל לא ידעו על קיומה. קיים חשד שהסיבה לנתינת 12 הנקודות לבלארוס נובע מקיומה של מחתרת בלורוסית בתוך ישראל עצמה שגרמה לחבלה בספירת הקולות שבכלל היו אמורים ללכת לאוקראינה לאות הזדהות עם פיצול האישיות של הזמר/ת.

רקע מדיני

פוליטיקה

המשטר בבלארוס הוא דיקטטורי קומוניסטי, דבר שלא מצופה בדרך כלל ממדינה מזרח אירופאית חברת ברית המועצות לשעבר. בראש בלארוס עומד אלכסנדר לוקאשנקו. אל תעצבנו אותו, או שהוא ישלח אתכם לבית הכלא, או גרוע מכך - נקיון הדרום הבלארוסי מכמויות הקרינה האדירות.

כלכלה

בבלארוס עדיין מייבאים טלויזיות שחור לבן מטורקמניסטן, ולא נודע בה עדיין על קיום הטלויזיה הצבעונית. לעומת זאת, כמות הטרנזיסטורים בבלארוס גדולה פי 70 מכמות האוכלוסייה. בלארוס נמצאת כנראה בין מקום 1-6 בייצור וודקה, ומקום 1-3 בשתיתה. הוודקה בבלארוס מיוצרת אך ורק מתפוחי אדמה (שאר הגידולים לא שורדים גדילה בתוך הביצות הרדיואקטיביות). המטבע הבלורוסי הלאומי היה מאז ומתמיד הארנב הבלורוסי, אך לאחרונה הבינו הבלורוסים שזה לא רעיון טוב כי הארנבים נכחדו בבלארוס עוד ב1986. החיה היחידה שהצליחה לשרוד בבלארוס לאחר 1986 היא הזובר - הביזון המזרח אירופאי, אך לפי השערות רבות, כלל לא מדובר בביזון, אלא זוהי פרה שעברה שינויים גנטיים בעקבות אכילה מופרזת של נשורת רדיואקטיבית. המאפיינים של פרה/ביזון זה הם כאמור:

 • גיבנת בגובה חצי מטר
 • אשכים בגודל לא הגיוני
 • ומבנה גוף המזכיר גוש צואה פרוותי.

פולין, הבטוחה שזהו אכן הביזון הנכחד, מנסה להעביר כמה שיותר לגבול שלה. הבלארוסים לא ממש מתנגדים. עוד משקה אלכוהולי הנהוג בבלארוס הוא הזוברובקה - זוהי וודקה אשר עשויה מדשא בלארוסי שעליו הביזון הבלארוסי עושה את צרכיו. הוודקה המתקבלת היא בצבע ירוק, ובעלת מרקם, טעם וריח, היחודיים רק לביזון הבלארוסי. המשקה מאוד פופולארי במדינות מזרח אירופה.

גיאוגרפיה

אדמות בלראוס מורכבות ברובן מביצות רדיואקטיביות (ע"ע צ'רנוביל), ולכן החקלאות בבלארוס היא לא מהמפותחות גם כן. במשך שנים גורמים חיצוניים היו בטוחים שבבלארוס אכן יש גידולים חקלאיים (ע"ע תפו"א), אך זה התגלה בשנים האחרונות כלא אמיתי, ושבעצם אחוזי תפוחי האדמה העצומים המיוצאים מבלארוס, בעצם מיוצאים מפולין ואוקראינה בחצי המחיר. מינסק (או בשמה המלא : מינסקוסיטי תפוח אדמה) היא עיר בירתה של בלארוס, וגם העיר הגדולה ביותר. אוכלוסיית העיר מונה כחצי מאוכלוסיית כל המדינה. שאר האוכלוסיה מתגוררת בכפרים. בבלארוס ישנם גם כ-21 אלף נהרות מים כבדים, המספקים את מי השתייה של המדינה.

ניקיון בבלארוס

חובה לשמור בבלארוס ניקיון בכל היישובים, בלארוס היא תמיד נקיה, ושומרים את המדינה לנקיה, ולא זורקים סתם בחוץ, זורקים בפח הזבל כמו שאנשים יודעים שניקיון זה דבר נקי.

האזרח הבלארוסי

הבלארוסים מהווים את רוב אוכלוסיית בלארוס, אך לפי הסקרים קיימים בבלארוס גם כ-4 רוסים, 2 פולנים וחצי יהודי. האזרח הבלארוסי דומה בתכונותיו לכל אזרח סובייטי אחר, אך קיימים כמה הבדלים זעירים:

 • הבלארוסי מסוגל לאכול פי 4 יותר תפוחי אדמה מכל עם מזרח אירופאי אחר (היחידים היכולים לו הם האירים, אך זוהי רק תאוריה שלא הוכחה לעולם).
 • הבלארוסי יכול להתחיל לנענע את ידיו בפזיזיות ולקפץ במקום ללא סיבה ברורה.
 • הבלארוסי, לעומת עמים אחרים, לא מסוגל לזהות בלרוסי אחר. הזיהוי ההדדי יתרחש רק כאשר תתפתח שיחה על תפוחי אדמה או אירווזיון 2009.
 • כל בלארוסי מוכן להקריב את עצמו למען אמא רוסיה, ועדיין מאמין בעקרונות הקומוניזם, למרות שלא מבין אף לא אחד מהם.
 • הבלארוסי יתלהב במידה בלתי נשלטת כשבלרוס תיזכר מסיבה כלשהי בעיתון\רדיו\טלויזיה וכו'.
 • הבלארוסי מרגיש חובה לברוח כמה שיותר רחוק מבלארוס.
 • הבלארוסי משלב הקשבה של מוסיקת מטאל ברוטאלית במיוחד עם צלילי בללאיקה עממיים.
 • הבלארוסי חסר כל חוש קצב. אם לבלארוסי יש גם שורשים יהודיים אז חוש הקצב הוא אפסי עוד יותר.
 • הבלארוסי ישן כ-12 עד 16 שעות ביום.
 • הבלארוסי מוכן למות כדי שאיטלקים יחיו, כהוקרת תודה על גילוי בלארוס

עקב דמיון רב בין תכונות האזרחים הבלארוסיים לאזרחים ישראלים ישנה סברה שמוצאם משותף.

מרינה

מרינה מהישרדות הידועה בתור "התחת של המדינה" (וזאת מחמאה!) גדלה בבלארוס.

שם היא ביצעה את הניתוח הראשון שלה: השתלת תפוחי אדמה בתחת כמחווה לסמל הלאום.

והכי חשוב!

אם תראו בלארוסי, תזכרו לתת לו תפוח אדמה, ולבקש חתימה (ההסתברות של לראות עוד אחד במהלך חייכם היא אפסית ביותר).