סרט בורקס

From איןציקלופדיה
(Redirected from סרטי בורקס)
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
  • לא לדבר על שחיתויות פוליטיות
  • לא להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
  • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
"אין כמו בורקס, אבל הסרטים פחות"
~ שבתאי צבי על סרטי בורקס
"בחורות עירומים זה חולירע"
~ צבי שבתאי על כונפות
"אני מפרנס ת'הורים שלי, את ההורים של אשתי, את ההורים של אחי, של אחותי, את ההורים של הילדים שלי אני מפרנס, אבל לא את עצמי."
~ זאב רווח על המצב במשפחה


סרט בורקס הוא שמה של סוגת סרטים עלילתיים שעלילתם עוסקת באדם בעל חזות מרוקאית, המגולם בידי זאב רווח, מנסה להרשים אשכנזייה, שהשחקנית המגלמת אותה מתחלפת מסרט לסרט (בדרך כלל מלוהקת לתפקיד כוכבת הוליוודית, אבל היא מוחלפת בהמשך שלבי ההפקה בסגנית נערת המים של שיכון ד'). מאפיין בולט של סרטי הבורקס הוא הכללתם של משפטים מטומטמים שנהפכים בתסריט ופרסומת סמויה ל"שיפודי התקווה".
המונח "סרט בורקס" הומצא כאשר זאב רווח אכל בורקס באחת ההפסקות של צילומי הסרט "צ'ארלי וחצי".

זאב רווח בעת המצאת סרטי הבורקס


מקור השם

המונח "סרט בורקס", סביר להניח, כי הגיע לעולם, כאשר באחד מסרטי הבורקס,זאב רווח אכל בורקס באחת ההפסקות לסרט "צ'ארלי וחצי", ולאחר אכילת המאפה, החליט זאב רווח לקרוא לקבוצת הסרטים:"סרטי בורקס", בגלל הבורקס הטעים והמשמין שאכל.

20px-Stop hand.png אזהרה!
הפיסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!תעשיית הסרטים

סרט הבורקס הראשון

סרט הבורקס הראשון

תחילית, תעשיית סרטי הבורקס נתפסה כקבוצת סרטים המשקפת את ההיררכיה הישראלית. לשם כך, נוצר סרט הבורקס הראשון:"צ'ארלי וחצי".צ'רלי (יהודה ברקן) הוא נוכל קטן משכונת מצוקה, המתפרנס ממעשי רמאויות וניהול משחקי מזל בלתי-חוקיים ומסתייע במיקו (דוד שושן) הקטן והמופרע. מיקו הוא ילד יתום מהורים המתגורר בבקתה עלובה, עם אחותו הגדולה לילי (גאולה נוני), שהחבר שלה שוהה באמריקה (מוה"ב). עלילה זו סיפקה את כל מה שהישראלי ראה באותה תקופה. נוסף על כך, הסרט היה חמים וטעים כמו בורקס.

סרט הבורקס השני

סרט הבורקס השני

על ההצלחה של סרט הבורקס הראשון, יצא לאור סרט הבורקס השני "חגיגה בסנוקר". בסרט הבורקס השני, משתלב פחות הרעיון של המזרחי המתאהב בתומכת הומוטופית, אלא הדגש הפעם היה על הפשע הישראלי הגרוע, ועל הבורקס. סרט זה נתן השראה לכל עם ישראל, ובעיקר עורר תיאבון אצל אנשים רבים.

סרט הבורקס השלישי, השיא, והדעיכה

סרט הבורקס השלישי והאחרון. זו הייתה הפעם האחרונה לזכר המאכל הטעים הזה

סרט הבורקס השלישי הינו: "אלכס חולה אהבה", המדבר על גיבור הסרט אלכס (איתן אנשל) בן ה-13 שעומד לפני בר-המצווה שלו. לאלכס אמא פולנייה (חנה רוט) טיפוסית ואבא שסובל בשקט (אברהם מור). בשל המצב הכלכלי הקשה הם נאלצים לחלוק את דירתם עם דייר משנה פרסי היפוכונדר ופרימיטיבי בשם פארוק (יוסף שילוח) שמנהל מלחמת חורמה בקרחת שלו באמצעות מרקחות שונות ומשונות. אלכס מתאהב בבת כיתתו החדשה והיפהפייה מימי (יעל וסרמן), עד אשר לתמונה נכנסת לולה בת הדודה שלו מחו"ל (שרון הכהן), שהגיעה לישראל לחפש את טאדק אהובה, שנלקח על ידי הנאצים בשואה ועקבותיו נעלמו. אלכס מתאהב בה והיא מצדה מעניקה לו את החוויה המינית הראשונה שלו. עלילה זו סתתה מן הכלל מרעיון של סרטי הבורקס, אולם זהו הסרט הנמכר ביותר, כיוון שכל אדם שצפה בו, אחד בידו בורקס. אם זאת, סרט זה היה הסרט האחרון שעורר תיאבון לבורקס, ובשל כך, תעשיית סרטי הבורקס קרסה, ומאז החל הקולנוע הישראלי לייצר סרטים נורמליים.


סוגיית סרטי הבורקס הבינלאומית

הסכסוך עם יוון

"אנחנוס המצאנוס אתס סרטיוס הבורקס"
~ יווני על סרטי הבורקס

הסוגייה המרכזית על סרטי הבורקס אינה ישראלית, אלא יוונית. היוונים סברו וסבורים עד היום, שסרטי הבורקס הינם סרטים יווניים, אשר מתעדים את המצאת הבורקס, ולסרטי הבורקס הישראלים, צריכים היו לקרוא על משהו אחר טעים ומשמין ישראלי, כגון פלאפל, וגפילטע פיש. נוסף על כך, הם טוענים, כי סרטי גפילטע נשמעים הרבה יותר ישראליים, מאשר סרטי הבורקס היוונים. הם סברו כך, על סמך העובדה שהאשכנזים הם במעמד הגבוה יותר בסרטי הבורקס. וכן, בשנות ה-80 סרטי הבורקס החליפו את שמם לסרטי גפילטע, ע"ש הגפילטע הקר והמגעיל, כפי שהיו באותה תקופה סרטי הבורקס, קרים ומגעילים.

טרור הבורקס

סכסוך על המצאת סרטי הבורקס אינו נשאר על גבולי הים התיכון, אלא ארגוני טרור רבים הוקמו בשנות ה-80, גם מצד ישראל, וגם מצד יוון. קבוצות הטרור הישראליות:

  • Ze'ev Revakh Burekas Ltd.
  • הבורקס של אבי
  • burekas-yes.gefilte-no

קבוצות הטרור היווניות:

  • Ο βόρακας είναι καλό
  • Ο βόρακας είναι Ελλάδα, όχι το Ισραήλ
  • Οι ταινίες βόρακα από την Ελλάδα!

קבוצות טרור אלו עשו פיגועים ברחבי העולם, ובכל סניפי "הבורקס של אבי", כדי להוכיח את מהות סרטי הבורקס לכל לאום, ועל מנת להשליט את מהות סרטי הבורקס הנכונים. קבוצת פיגועים זו נקראת גם:מבצע בורקס(לא מבצע סבתא, למביני סרטי הבורקס).

התערבות האו"ם

האו"ם החליט להתערב בנושא, כאשר נוצרו סרטי בורקס, ובעיקר בורקסים, ברחבי העולם: באיטליה נקראו המערכונים האיטלקיים "סרטי בורקס פיצה", בגרמניה נקראו המערכונים:"מערכוני תיבת נוח, ע"ש תיבת נוח(נקניקייה בתוך בורקס), ובמונגוליה, נקרא המערונים(Bурекас Mongoл). לשם כך, החליט האו"ם לחסל את טרור הבורקס לשווא. הקטע הבא מוכיח עובדה זו:

האו"ם:התכנסנו כאן היום כדי לעצור את טרור סרטי הבורקס(בשביל שגרירות יוון וישראל, יש בורקס על השולחן). כפי שאתם יודעים, ישראל ויוון נלחמו זו בזו, על מנת להוכיח מי המציא את סרטי הבורקס. עד כה סרטי הבורקס פותחו ע"י מדינות שונות, ועמם גם הבורקס. הציטוטים הבאים יוכיחו סברה זו:

"אם תתעסק עם אחותי פעם אחרת אני אוכל בורקס!"

~ישראל

"הבורקס הומצא ב-1911 ע"י סוקרטוס"

~יוון

"רוברטו רצה לאכול גם בורקס וגם פיצה, ולכן הוא אכל בורקס פיצה"

~איטליה

"להיטלר קשה היה להרוג 6 מיליון יהודים, לכן הוא צריך היה לאכול "תיבת נוח""

~גרמניה

"ג'ינגיס חאן כבש את העולם, אבל גם הבורקס"

~מונגוליה

הבורקס התפשט וגם סרטי הבורקס ברחבי תבל, מה שאומר שמצבנו לא טוב. ישיבה זו מיותרת ולכן נחסל את ארגוני טרור הבורקס.

מתוך נאום האו"ם על סרטי הבורקס


קישוריים חיצוניים

ראו גם

Bouncywikilogopink.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על סרט בורקס.