עמוד ראשי/מופלץ היום/גלריה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

1

GigiHadad.png

ג'יג'י חדיד (בעבר שרית חדד, באנגלית: Sarit "Gigi" Hadad; נולדה ב20 בחשוון 1942) היא דוגמנית, זמרת מצליחה ופיצול אישיות רב גונית אמריקאית עם אזרחות ישראלית הנחשבת לאחת הסלבריטאיות הידועות ביותר במזרח התיכון. הוציאה 25,000 עותקים לא חוקיים של מגוון להיטיה מכל השנים וזכתה במשך 98 שנה ברצף בכל מצעדי הבילבורד של המאה ה-23 בעבר ובהווה.

חדיד נולדה בתל עדשים שבארצות הברית, למשפחה ממוצא אפרו-בוכרי. כבר בילדותה ניחן בה הכישרון להנדס מנדרינות בשדות. בגיל 10 משפחתה קיבלה לראשונה ויזה, ועברה להשתכן בנתיבות. אביה עבד למחייתו בפיתוח גרעין ואמה הייתה עקרת בית. הילדות בנתיבות הייתה קשה, וגרמה לחדיד להשתכנז. במסגרת הלימודים, למדה חדיד לסלסל והתמקצעה בקלאפולוגיה (קלאפ = clap, לוגיה = תורה, תורת הכפיים) וסיימה תואר חמישי בהצטיינות.

בשנת 1970, קיבלה הצעה ממפיק העל הווארד סטרן (אז ראש עיריית נתיבות והיום פילנתרופ ידוע ועבריין מין מורשע) לשכב עמו. לאחר שסירבה, הציע לה חוזה ארוך טווח, לחמם אותו במופעי הסטנדאפ שלו. אחרי מפגש באורך של שעה שהנשנוש העיקרי בו היה ערגליות (שהיו אז שייכות למותג המתחרה "מרגול", לפני שנקראה מרגלית קראו לה ערגלית) נכנעה ג'יג'י והסכימה לחתום על חוזה דרקוני בן 785 עמודים (לא כולל הראשון והאחרון והכריכה) שכפה עליה למעשה להופיע במועדוני לילה אל מול מיליארדי גברים חרמנים. בהתחלה היא חששה, אבל לאחר מכן היא גילתה את סוד הקסם: להביא את המזרח לנתיבות. בכל הזמן הזה, חדיד הצליחה למכור עשרות, אם לא אלפי, דיסקים צרובים של המותג שלה, ציפיות לכריות, עטים נובעים, בובות (גם מתנפחות) ממותגות ואף יומני "אנה פרנק מתה על שירי ג'יג'י חדיד" לבית הספר היסודי לשנים אשכנ"ז-ספר"ד.

נישאה בגיל 7 ורבע לדודו זר, התגרשו בגיל 7 וחצי. לשניים בן משותף. קיימה רומן עם דודו הארון, אך זה נשאר בארץ מאחר והעלות של הובלת ארון במטוס נורא גבוהה. לאחר מכן קיימה אורגיה עם לינדזי לוהן והווארד סטרן. אחר כך קיימה מערכת יחסים פוליגמית עם חנן גולדבלט. אחר כך קיימה משגל בטוח עם זאק אפרון והתארסה לאדם סנדלר. שכבה עם ג'ו ג'ונאס 20 דקות לפני שביטלה אירוסיה לסנדלר. כיום נשואה לזאין וויליאמס, אחיו של רובין הוד-וויליאמס. לשניים ג'חנון משותף וחצי ילד.

לערך המלא

2

Keeping up with the netanyahus.png

משפחת נתניהודונלד טראמפית: Keeping Up with the Netanyahus) הינה תכנית הדגל של ערוץ 20 הנוכחי, ועלתה לשידור בבחירות 2015. התכנית, עוקבת אחר עלילות משפחת נתניהו, היוותה הגורם המרכזי לפריצת יאיר נתניהו לתודעת הציבור. התכנית משודרת מאז עלייתו של נתניהו לשלטון ב-1996, בתחילה שודרה בערוץ הראשון ולאחר מכן עם עליית ערוץ 20 לאוויר עונותיה המתקדמות החלו להיות משודרות בערוץ.

לימים, היוותה התכנית השראה ליצירת התכנית "משפחת קרדשיאן".

הסדרה מתמקדת בבנימין נתניהו, אדם שאינו יודע לשלם ואינו מחזיק ארנק או כרטיס אשראי, ומשפחתו (המפורטת בחלק העליון). לאורך העונות ניתן לראות את השתלטותו האיטית-אך-בטוחה של נתניהו על מדינת ישראל, והפיכתה למדינת נתניהו. משפחת נתניהו מתגאה בהיותה משפחה ימנית, אך תמיד מאכזבת מתנחלים ומפנה שטחים. כמו כן, ידועה משפחת נתניהו בניתוקה מהעם, ובשלל ציטוטים שהביאו אותה למעמדה הנוכחי.

בעונה הראשונה, בנימין נתניהו מתראיין לערוץ הראשון באומרו כי ישנה קלטת לוהטת בה רואים כי הוא בגד בשרה. כל המדינה רועשת, ואיתה גם שרה, שמודיעה לביבי שכאשר הוא יבחר לראשות הממשלה, היא תהיה ראשת הממשלה בפועל, ומאיימת עליו. ביבי, כהרגלו, מתקפל ונכנע. לאחר מספר שנים ביבי מעודד את רצח רבין ובכך הופך לראש הממשלה. ה"קוף" שלו, יגאל עמיר, נשלח לכלא לשנים רבות. ביבי מולך בישראל למשך מספר שנים עד שמחליף אותו מבוגר אחראי יותר, אריאל שרון. העונה הראשונה מסתיימת בציטוט של שרה נתניהו: "נעבור לחוץ לארץ. שהמדינה הזאת תישרף" ( ~ גב' שרה נתניהו, פסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי), ושקופית "To be continued" מופיעה על רקע שחור וצחוק מרושע מוקלט.

העונה הראשונה זכתה לרייטינג ממוצע של 120%, הן בעידן הערוץ היחיד והן בעידן הרב-ערוצי, ועוררה באזז ברחבי העולם.

לערך המלא

3

בדואי עם ציפור

איחוד האמירויות הערביות (בערבית: النفط هو الحياة) היא פדרציה המורכבת מכמה נסיכויות במפרץ הפרסי, אשר הומצאה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו כחלק מקמפיין הבחירות שלו. למעשה המדינה הוקמה כאשר נתניהו היה זקוק לשלום דחוף עם מדינה ערבית, ולכן הוא דחף טון נפט מתחת לאוהל של כמה בדואים וצעק מרחוק "תראו, יש להם מלא נפט!". בן רגע הוקמה המדינה ותושביה התעשרו בטירוף, ומיהרו לבנות מגדל ענק בצורה של איבר מין גברי.

עד שנת 2020 איחוד האמירויות הייתה גוש גדול של חול וקצת מלח, שעליו חיו בדואים מעטים שהיו עסוקים בחיי פשטות: דיג, מעט חקלאות ואניסת עזים, כיאה לבדואים. משום שהמיקום הגיאוגרפי של איחוד האמירויות הוא שממה מוחלטת, אף מדינה לא רצתה לזהות אותו כחלק ממנה, ולכן הבדואים נהנו מחוסר שלטון ממוסד ויכלו לחיות את חייהם הפשוטים ללא לשלם מיסים - מלבד כמובן אניסת עזים, שכל הרווחים קודש הם לעמותת צער בעלי חיים. אלא שבאותה שנה, התקיימו בחירות בישראל (טכנית ב-2021 אבל ששש), וראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו הזדקק לשלום מהיר עם ערבים. לכן, הוא זרע נפט מתחת לאוהלם של הבדואים ומיהר לעשות איתם שלום לאחר שהיו עשירים תחת ולא היה אכפת להם מהכיבוש הסכסוך הישראלי פלסטיני.

איחוד האמירויות הערביות היא אחת מהמדינות העשירות בעולם, ותושביה לא צריכים לעבוד כלל. זאת אומרת חוץ מהעובדים הזרים שהם 80% מהתושבים אבל לא מחשיבים אותם. כדי להדגים כמה עשירים תושבי איחוד האמירויות, זהו מספר השקלים שכל אדם במדינה מרוויח ממש ברגע זה:

1,000,000,000,000,000,000,000,000.

כמו כן, כלכלתם בנויה בעיקר על סחר בעבדים ובטלנות, כמו רוב מדינות העולם.

לערך המלא

4

Baby belly.jpg

הריון היא מחלה קשה וחשוכת מרפא התוקפת בעיקר נקבות בגילאי 12 - 50. המחלה נפוצה בכל מדינות העולם, ותוצאותיה מתוארות כהרסניות. מועברת בדרך מינית. המחלה נישאת על ידי זכרים, בדרך כלל, ומועברת על ידי אקט מיני. המחלה נמשכת תשעה חודשים בממוצע, ובסיומה מופרש תינוק מגוף החולה, החולב במשך השנים הבאות את חיי החולה עד המוות.

מקרים של הידבקות במחלה תועדו כבר מימי הביניים. המחלה, לפי מספר יומנים הנמצאו אצל אבירים של ממלכת אנגליה, הייתה נפוצה באותה תקופה אצל זונות, בעלי חיים, ונשים מבתי אצולה (במקרים אלה נקראה המחלה "מציאת יורש"). מחקרים הוכיחו כי המחלה הייתה נפוצה הרבה לפני ימי הביניים. לפי החוקר יובל נח הררי, המחלה הייתה נפוצה אצל בעלי חיים עוד לפני היווצרות האדם. למעשה, היא נתפסה כמחלה שצריך לחלות בה.

לפי מחקרים מודרניים שעשו רופאים רבים במהלך המאות ה-18, ה-19, ה-20 וה-21, התא הגברי הנושא את המחלה הוא תא הזרע, היוצא ככל הנראה מפין הזכר אל תוך נרתיק הנקבה. בשלב זה, הזרע מחצרץ בביצית הנקבה ומעביר את הנגיף הקטלני. הנגיף אוכל את הביצית ומכפיל את תאיו שוב ושוב. בשלב מאוחר יותר, יוצרים תאי הנגיף צינור ארוך דרכו שואב הנגיף את המזון המעוכל על ידי החולה וכך מונע ממנו לאכול ובה בעת מתפתח בעצמו.

בחודש התשיעי מסיים הנגיף להתפתח. כאבים הנקראים כאבי צירים תוקפים את החולה. בשלב האחרון של המחלה, שלב הנקרא לעיתים גם לידה, מתחיל דימום בגוף החולה וממפשעת החולה מופרש תינוק. לעיתים, נוצר זיהום נוסף בגוף החולה ההורג אותו סופית. במקרה ולא נוצר זיהום, מנסה התינוק במשך השנים לשאוב את חיי החולה ולהרוג אותו.

נכון להיום הטיפול היחיד במחלה (מלבד המתנה של 9 חודשים) הוא ניתוח בשם "הפלה". הפלה נחשבת לטיפול יעיל ביותר בהריון, אך לא בכל שלב של המחלה ניתן לנקוט בו,למעשה, כבר בחודש הרביעי להריון, כבר אין דרך לתקן את הנזק ע"י הפלה.

לערך המלא

5

Gefilte.JPG

גפילטע פיכס או גפילטע פיש (ידוע גם בכינוי "הדג האפור של האשכנזים"; ביידיש גפילטע פוכסן טפוי גוועלת !) הוא דג ממשפחת הקרפיונים. הדג משמש למאכל בחלק מהעדות היותר מאותגרות קולינרית בישראל. גפילטע פיש הוא גם הטעם השני של החטיף הממכר פרינגלס לאחר הטעם "אורגינל". גפילטע פיש מהווה את הלוגו הרשמי של איןציקלופדיה.

הגפילטע פיש הוא דג נפוץ ממשפחת הפלטיפוסים ומקורו במזרח אמריקה. צורתו קציצה. הדג מצוי בעיקר בנהר השלובלוב שבמזרח אמריקה, ובנהר הק(ע)ישון המזוהם בתל אביב (דבר המעניק לו את טעמו הכימי (הדומה לאכילת בוהן מרגלה של ג' יפית).

הגפילטע פיש מעדיף לחיות ולהתרבות בקרקעית הנהר, היכן שהסחף מהפעלים הסמוכים מייצר מים צמיגיים, המזכירים נפט גולמי, הדג ניזון מצמחים כגון אצות ואריאל שרון, וממכרסמים, כגון גרבילים ורון חולדאי. לדג הפילטע פיש בליטת עור יבלטית בעלת גוון כתום אפרפר על חלקם העליון. פיסת העור מזכירה בצורתה כיפה, ומסיבה זו נחשב הגפילטע פיש כדג קדוש בקרב יהדות פולין. חשוב לציין שישנם מקרים שבהם עקב חוסר במזון או עקב מחלה ויראלית קשה במעי, לא גדלה פיסת העור על חלקם העליון של הדגים אלא מתפתחת כרסק כתום בתוך הגוף הג'לטיני של הדג, דגים כאלו נחשבים כטמאים ולכן אלו נמכרים לרוב בקופסה לאחר שסבלו התעללות קשה במפעלים מזוהמים.

לערך המלא

6

PikiWiki Israel 1291 Rishon-Lezion פארק מנהיגי האומה בראשון-לציון.jpg

ציונות היא אחת התופעות המשונות ביותר בהיסטוריה האנושית. ציונות היא שאיפה של קבוצה מגוונת של אנשים, בעלי מטרות שונות מכל מני מקומות בעולם, להגר לישראל, חבל הארץ היחיד במזרח התיכון שאין בו נפט, כדי להתחיל מיד לריב עם מי שכבר גר שם, כולל הגמלים והקקטוסים. ציונות היא תופעה ייחודית המתרחשת בגלים, שכל אחד מהם נקרא "עלייה". כל עלייה מתאפיינת בכך שהמהגרים שמגיעים בה מפתחים באופן מיידי יחסים של איבה עמוקה אך מחשמלת עם "הוותיקים", כלומר אלה שחיים כבר בישראל, כאשר כל אחד מהצדדים מאשים את הצד השני ביצירת הסכסוך וליבויו . כתוצאה מכך, התוצאה העיקרית של תופעת הציונות הוא הפיכתה של ישראל לארץ שבה כולם שונאים את כולם.

משום מה, ספרי ההיסטוריה ממספרים רק 5 גלי עליה ונותנים להם שמות מפתיעים במידה גדולה: העליה הראשונה, העליה הראשונה וחצי, העליה השלישית ושלושת הרבעים, העליה הרבעית ועשירית העלייה, ולבסוף: העליה החמישית בריבוע. העולים, שבאותה תקופה לא ידעו עברית, קראו לעצמם "מפילים" משורש "נפל". הסיבה היתה העובדה שהם נפלו על הארץ הזאת בצניחה חופשית ללא מצנח. ביוזמתם של עשירונים שמנים מארצות הברית, העולים התחילו להתייבש, להתיישב ולבנות ערים, קיבוצים ובונקרים אטומים אוטומטים. בשביל למצוא שפה משותפת, העולים הקימו את אליעזר בן יהודה, מרכז רוחני המשמש עד היום לפולחן את שלושת הדתות.

באופן מפתיע, דווקא במקום הכי הגיוני שהעולים צריכים לחיות, התגוררו בשיא חוצפתם אנשים אחרים. הייתם מאמינים!? וזאת עוד לאור העובדה שיהודים חיו במקום זה לפני בסך הכל אלפיים שנה! ביג דיל! לדעת הציונות, האולוסיה המקומית היתה צריכה, כפי שמבין כל אדם חושב, לחפש לה מדינה אחרת - הרי הגיוני שאם לערבים יש עוד מדינות, אז מחובתם לפנות את ביתיהם לטובת היהודים שוחרי השלום ואוהבי היין והבילויים. ולמרות זאת, היהודים גרשו את הערבים מאמודתיהם בעזרת כלי העבודה פלס, ומאז נקראה הארץ פלסטינה בפי רבים מתושבי העולם (בגרסה שסופרה לילדים נזכר כי היהודים גירשו אותם בעזרת פלסטלינה, וכך גם נקראה הארץ באותו הזמן). הציונים למינהם טוענים שהשם אינו חוקי, ואומרים ששם כמו אבי ביטר יהלום את חבל הארץ הרבה יותר.

לערך המלא

7

הרלבד.png

הרב בן-יוסף ברלד הידוע גם בכינוי הרלב"ד היה רב גדול שישב בישיבת דזרדן ועמד בעמידת ורשה בפולין בין השנים 1831 ל-1853. הרב נודע בעבור חיבור ששת "כתבי הדרכים" - תורתו לגבי זהירות בדרכים וחציית כבישים בבטחה. הרעיונות אותם העלה על הכתב השפיעו מאוד על תפישת העולם היהודית של מוסד הכבישים והמכוניות, ולימים, לאחר מותו, הוקר על ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בכך שקראו על שמו את שם הארגון - הרלב"ד.

הרב נחשב לעיתים לגדולי הרבנים הפולנים אי פעם, וצויין במקום ה-3 ברשימת הרבנים הגדולים בכל הזמנים של מגזין "עובדיה יוסף". החסידות אותה ייסד קיימת עד עצם היום הזה וחסידיה פזורים ברחבי מדינת ישראל ומלמדים את תורתו בבתי הספר. החסידות נקראת "זאטוטי הרב ברלד", או בראשי תיבות זה"ב.

ביום שלאחר הלווייתו הוכרז כי ארגון זהירות בדרכים שיעביר את תורתו של הרב יוקם בישראל ארץ הקודש וייקרא על שמו, "הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים". עוד הוקמה תנועת זה"ב - זאטוטי הרב ברלד - ששמה לה למטרה להנחיל את תורת הרלב"ד ליהודים צעירים, והיא פועלת עד היום. בבתי ספר ברחבי הארץ לומדים ילדים רבים את חוקי הזהירות בדרכים, וחלקם אף מתנסים בחוויה הרוחנית של משמרות זה"ב, וכך הם מתחברים לנשמתו של הרב.

לערך המלא

8

המגהץ הנוצץ.png

המגהץ הנוצץ הייתה תוכנית ריאליטי בהנחיית מוטי קירשנבאום ששודרה בערוץ 10 בין השנים 2010 ל-2015. התוכנית בחנה את כישורי הגיהוץ של המתמודדים, אשר נדרשו לגהץ פרטי ביגוד מסובכים יותר ויותר תחת מגבלת זמן, כאשר המתמודד שהבגד שלו מכיל את הקפלים הרבים ביותר מודח מהתוכנית. התוכנית רצה למשך 6 עונות, ביניהן עונת VIP ועונת אולסטארס, אבל שידוריה הופסקו באמצע עונת האולסטארס כתוצאה ממותו הפתאומי של קירשנבאום בזמן הצילומים.

זוכת העונה הראשונה הייתה חווה בוננו, שהצליחה לגהץ שמלת כלה עם שלושה קמטים בלבד. בוננו אירחה תוכנית בוקר למשך כמה חודשים לאחר זכייתה אך לבסוף שקעה לאלמוניות. זוכה העונה השנייה היה מושיק נגוסה, שלאחר מכן התחיל בקריירה עולמית בתור מגהץ מוסמך. נגוסה פתח עסק גיהוץ מצליח אחרי הזכייה וזכה לפרסום כלל עולמי. הוא היה נחשב למועמד המוביל לזכייה בעונת האולסטארס לפני מותו של קירשנבאום. למקום השני בעונה השנייה הגיעה עובדת בית במעון בלפור בשם אולגה קמינסקי. היא נעדרה למספר ימים לאחר הגמר עד שנמצאה מתה ליד מכונת הכביסה במעון בלפור עם פתק בכתב ידה של שרה נתניהו מוצמד למצחה, עם הכיתוב "מה זאת אומרת מקום שני? עובדות שלי לא מגיעות למקום שני. זה ילמד אותך שיעור." המשטרה סגרה את התיק מפאת חוסר ראיות, או בתרגום: "פאק ממש לא בא לנו להתעסק עם שרה בואו נברח מפה".

זוכת העונה השלישית הייתה ליהיא גרינר, שהמשיכה את משימתה להשתתף בכל תוכנית ריאלטי על פני האדמה. העונה הרביעית הייתה עונת VIP, שבה זכה לירן חולצה אפורה, שטען שכישרון הגיהוץ שלו נובע מהצורך לשמר כל כך הרבה חולצות אפורות על בסיס קבוע. כדי לחגוג את הזכייה שלו בעונת ה-VIP, לירן חולצה אפורה לבש חולצה בצבע אפור כהה קצת יותר מהרגיל ביום שלמחרת הזכייה שלו. למקום השני בעונת ה-VIP הגיעה דנה אינטרנשיונל, שלוהקה כחלק מנסיון של ערוץ 10 להיות פרוגרסיביים ושמרנים בו זמנית. לפי דבריו של בכיר בהפקת התוכנית, "המסר שניסינו להעביר בעזרת הבחירה שלה הוא שנשים טרנסיות הן נשים, ולכן מקומן (כמו כל הנשים) הוא במטבח ובחדר הכביסה."

לערך המלא

9

חתול.gif

החתול (ידוע גם כ:"חאתול!" וכ"חאתולי") המודרני הוא תוצר של ניסויים חדשניים שנערכו על חיות פראיות כגון אריות, נמרים וחילזונות טורפים ע"י שמעון פרס. המטרה הייתה ליצור חיה דו-שימושית המתפקדת גם כחיית מחמד וגם ככלי לחימה. לשם כך גויסו מיטב המומחים בראשותו של הפרופסור פרידריך ארסנט בנץ, הידוע יותר בתור ממציא החתול המודרני, במטרה ליצור את החיה המדוברת. האדם היחידי בעולם שבורח כאשר הוא רואה חתול, הוא יוסי ביילין.

החתול הומצא בשנת 1934 והפטנט עליו נרשם שלוש שנים קודם לכן - בשנת 1931. בשנת 1925 החל הצוות בראשותו של בנץ לשרטט דיאגרמות שעל פיהן ייוצר החתול הראשון. לאחר עבודה מפרכת שנמשכה חמש שנים, ובתקציב דל של כ-500 לירות שטרלינג, פותחה מכונה לייצור חתולים, ואבטיפוס ראשון של החתול. הגרסה הראשונה, שכונתה "מיצי" או בשם הקוד "P.U.S.S.Y 0.9.5" עוד לא כללה ציפורניים ברגליים הקדמיות, ולא את המנגנון המאפשר לה לנחות על הרגליים. בעקבות עובדה זו כונתה "P.U.S.S.Y 0.9.5" בשם "חתול גרוזיני". פירוש הקוד: P.U.S.S.Y מסמל את העובדה שכלי הנשק הוא מסדרת פוסי, שעד אז כללה רק את העכבר הראשוני. ה- 0.9.5 סימלה את העובדה שמדובר בגרסה לא חוקית (ה5 שבסוף מסמן את האי-חוקיות, ככה שהגרסה היא למעשה גרסה 0.9 ולא 0.95 כמו שהערסים נוהגים לחשוב).

הגרסה השניה לחתול המודרני - שהיא החתול המוכר לנו כיום בפחי הזבל, היא ה- "P.U.S.S.Y 1.0", שכבר ידעה לנחות על הרגליים, כללה ציפורניים ברגליים הקדמיות ואף הכילה מנגנון מיוחד המאפשר לחתול לקבור את צרכיו, ולא להשאירם על פני השטח. פירוש הקוד הוא כמו הקוד של הגרסה הגרוזינית, רק שהפעם הנשק לא נמצא בשלבי בטא (ואת זה אפשר לראות בעובדה שאת ה0 החליף ה1).

לרוע המזל, עם עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, נפסקו העבודות בייצור החתולים, ונגנזו התוכניות לגרסא 1.5 שבה תוקנו הבאגים הגורמים לייללות בתקופת הייחום, בעיות בירידה מעצים ומצב נמנמני המאפיין חלק מהחתולים. המדענים תכננו לחתול מנגנון השחזת ציפורניים טבעי, אך שכחו למנוע מהחתול להפעילו בסביבת מגורים.

לערך המלא

10

OhelTivoni.jpg

טבעונות (Veganismus nervosa) היא הפרעת אכילה מסוכנת, הגורמת לאובדן משקל משמעותי, אנמיה ובמקרים קיצוניים אף למוות. הלוקים בטבעונות חוששים ממותם של בעלי חיים ובשל כך נמנעים מלאוכל מזון מן החי ולכן הופכים לרזים באופן קיצוני. ההפרעה הולכת ומחמירה עם השנים: לרוב, הלוקים בה נמנעים תחילה מאכילת בשר בעלי חיים בשל הפחד הפרנאוידלי מכך ש"בשר זה רצח". בשלב השני של התפתחות המחלה, הטבעונים מתחילים להימנע מאכילת ביצים, דבש וחלב, עקב הרעיון האובססיבי שלקיחת ביצים וחלב מבעלי החיים זה מעשה אכזר ולא מוסרי. בשלב השלישי מתחילים להתפתח תסמינים קשים של הימנעות מלבישת בגדים מסוימים, איפור ושימוש בשמיכת פוך. בשלבים אחרונים, בהם לרוב אין טיפול רפואי מועיל, הלוקה בטבעונות נמנע מביקורים בגני חיות וקרקסים ומתנגד למחקר רפואי המשתמש בבעלי חיים, עקב חרדה פסיכוטית מניצול בעלי חיים. כתוצאה מתסמינים קשים אלו, חלה ירידה ניכרת במסת הגוף של החולה. אורח חייו הופך לבלתי נסבל עקב החרדה המתמדת ממזון שעלול כביכול להכיל רכיב מן החי. מחשבותיות של הטובעני עוסקים לרוב בייסורי מצפון עקב היותו אדם ובשיטות להימנעות מפגיעה בבעל חיים. עקב כך קשריו החברתיים של הטבעוני נפגעים ורוב שיחותיו הם בנושאי סבל בעלי חיים מיידי האדם. הרעב המתמיד שנובע מתת תזונה גורם לכך שמחשבותיו של טבעוני עוסקות רבות במזון, דבר הגורם לו לסבל רב כיוון שהמזון הטעים נראה לו בלתי מוסרי. אותו מצב נפשי קשה המשולב עם רעב בו שרוי טבעוני בשלבים מתקדמים של מחלתו, גורם לו להתנהגות אלימה כלפי בני האדם. עמוד פייסבוק של טבעוני במצב זה יהיה מלא בתמונות של בעלי חיים שחוטים.

יש המנסים להציג את הטבעונות כאידאולוגיה מוסרית על ידי השוואה כושלת של גידול, שמירה וטיפול בחיות המשק לצורך מאכל לנאציזם. מעניין לציין שהפתרון לחוסר המוסריות של גידול חיות המשק המוצע על ידי טבעונים הוא המתת חסד לכל חיות המשק בטענה שעצם הקיום שלהם גורם להם לסבל. תופעות אלו, בדומה לתופעה של פמינטסיות, הן תופעות לווי של המחלה עצמה.

לערך המלא

11

שוטר חרמן.jpg

משטרה - שמה של הכנופיה הגדולה ביותר במדינת ישראל, המתפרנסת בעיקר בגביית דמי חסות ("פרוטקשן"). לרוב האירגון הוא גדול מאוד הכולל סניף בכל ישוב, החברים בכנופיה נושאים על בגדיהם סמלים מזהים וכמעט תמיד חמושים.

במקור, המילה "משטרה" הוצעה כחידוש על ידי אליעזר בן יהודה למילה "ארנק", מלשון "שטר" על פי משקל "מקטלה". לכן זהו גם השם הראשון שיועד למדינת ישראל, על שם הארנק שהוצא מכיסם של יוזמי הקמת המדינה כדי לשחד את חברי האו"ם כדי לתמוך בהקמתה. לבסוף נבחר השם "ישראל", אך בתודעה הקולקטיבית יש שעדיין קראו לישראל "מדינת משטרה". לכן כשהכנופיה התחילה להטיל אימה על המדינה נאמר בלעג ש"הכנופייה הפכה להיות המדינה. הכנופייה הזאת היא לא כנופייה מרכזית במשטרה - היא המשטרה". תחילה שם זה הפך לשם הכנופייה בסלנג, ולאחר מכן הוא הפך לרשמי.

בניגוד לכנופיות מאורגנות אחרות, המתעסקות בפרוטקשן, המשטרה עושה זאת בדרך מסודרת. קיים אירגון בשם "אגף הגבייה" העוסק בהעברת דמי הגנה מכיסם של האזרחים לקופה הכללית של המדינה. משם הכסף מתחלק למספר אירגונים, ונתח גדול מאוד מה"תקציב" מועבר ישירות לידי ראשי המשטרה.

אגף הגבייה מחליט ממי לקחת יותר וממי פחות, על פי השיקולים הכלכליים שלו. במקרים מסויימים, המשטרה לוקחת תקציב בלי לעבור דרך אגף הגבייה. כספים שהושגו בדרך זו נקראים "קנס". הרבה פעמים ה"קנסות" נלקחים על דמי מעבר בכבישים.

לאחרונה המשטרה החלה לגבות גם דמי הגנה מויקיפדיה העברית, כדי להילחם בטרולי אינטרנט שונים. המס הוא 1,000 שקלים לכל ערך שנכתב בויקיפדיה, ונקרא "מס ערך מוסף". לכן בויקיפדיה העברית מוחקים לעיתים קרובות ערכים מפאת "חוסר חשיבות" כדי להימנע מתשלום למשטרה.

לערך המלא

12

תבנית:עמוד ראשי/מופלץ היום/12

13

תבנית:עמוד ראשי/מופלץ היום/13

14

תבנית:עמוד ראשי/מופלץ היום/14

15

תבנית:עמוד ראשי/מופלץ היום/15