רמשטיין

From איןציקלופדיה
(Redirected from טלי לינדמן)
Jump to navigation Jump to search
רמשטיין קרוייה על שמו של רמי קלינשטַיין, אל האש במיתולוגיה היהודית.

רמשטייןעברית: ר"ם 2 או רם2, רשימה מקוצצת סוג ב') היא יחידה צבאית גרמנית המפקחת על חיילי צבא גרמניה שהגיעו למצב של נבצרות רפואית, ושלחיל הרפואה הגרמני אין את הכלים המתאימים לסייע להם להחלים, על מנת שיוכלו לחזור לשירותם הצבאי. חיילים אלה מצורפים ליחידת רמשטיין והם עוברים לפיקוחה של משקית ר"ם בשם טלי לינדמן. טלי מודיעה לחיילים באיזה בית חולים להתאשפז, מתי לקחת תרופות, מה עליהם לעשות ברגע שהם משתחררים וכו'. רמשטיין היא לא בדיוק יחידה צבאית אלא יותר מסמך word עם רשימה של אנשים, אבל האוכל של בתי חולים הוא קצת יותר איכותי מהאוכל הצבאי (444% פחות נסורת בדייסה). לפיכך, רמשטיין נחשבת מזה שנים רבות ליחידה הפופולרית ביותר בבונדסגייגן (צבא גרמניה), וכן מכיוון שזו הדרך היעילה ביותר לשרוף את הפז"מ.

70% מחיילי רמשטיין מתאוששים וחוזרים לשירות הצבאי, אך 30 האחוז הנותרים הופכים באזרחות לפירומניאקים שאוהבים לשרוף דברים, [1] בעקבות ההשפעה השלילית של השירות ברמשטיין. כתבה זו עוסקת באותם חיילים אלמונים שאף אחד לא מדבר עליהם: כל חיילי רמשטיין שנשארו חיילי רמשטיין לנצח, ושלא קוראים להם טלי לינדמן, או בגרמנית Rammanayek.

חיילי רמשטיין מקבלים מהצבא קביעות באופן אוטומטי, ולפיכך הם נחשבים לחללי קבע (בגרמנית: Kivekvetcher).

נזכור ולא נשכח

הרצל איידלמן

ב-24 בספטמבר 1995, רב"ט הרצל איידלמן חלה במחלה נפשית שגרמה לו להתפשט ממדיו בכל הזדמנות אפשרית, במיוחד במהלך מסדרים צבאיים, בעקבות צפייה בja VOD בסרט "בנות" של נדב לוויתן. בעקבות כך, הרצל סופח ליחידת רמשטיין, אך לא חזר לשירות הצבאי או האזרחי מאז. בעקבות התמכרותו לשריפת דברים, הרצל סופח בעל כורחו למכבי האש הגרמניים, וידוע עד היום בכינויו "הרצל הכבאי שאוהב להגיד לבחורות שהן מריחות טוב", או בגרמנית Rammaniak.

ירחמיאל טרבלסי

ב22 באוגוסט 1997, רב-סמל ירחמיאל "זנזוח" טרבלסי, הואשם ע"י מפקדו הישיר בחיל האוויר על כך שלא ענה לו בבוקר טוב. זנזוח הרגיש שמפקדו שונא אותו והגיב בנסיון התאבדות כושל שהותיר את זנזוח ללא ריאה ימנית, מה שמנע ממנו את המשך השירות בחיל האוויר. גם לאחר שירות של 15 שנה ביחידת רמשטיין, זנזוח עדיין לא הצליח להתאושש מהתחושה שמפקדו הישיר שונא אותו, ונאלץ להשתמש במכונת הנשמה של קורונה עד עצם היום הזה, או בגרמנית Koronafrenchkiss.

אימא שלך

בשלהי ב' באפריל 2001, אימא שלך נאלצה להתאשפז מרצון ברמשטיין בעקבות טעות פקידותית של טלי לינדמן. טלי הושעתה מתפקידה ל-12 שניות ואמא שלך מיועדת לשירות ברמשטיין עד להתפרקות היחידה, שתתרחש במקביל לצאת הסרט מטריקס 999, או בגרמנית Matrixmandavoshkes.

רייזי מנדלסון

טוראית רייזע "רייזי" מנדלסון תנצב"א היא נערה יהודית-חרדית מלייפציג שירדה לתרבות רעה והחליטה להתגייס לבונדסגייגן בכ"ז בספטמבר בסס"ד, בעקבות עיון בספרו החדש של חיים ולדר. למרבה הצער, רייזי נקלעה למסיבת קורונה פרועה שאירגנו כמה ממבודדי בית החולים, שבמהלכה כרתו אחד לשני את אברי המין וטיגנו אותם עם ביצים על מנת להיזכר בלוףטהנזה שאותו אכלו במהלך שירותם הצבאי. רייזי טרם התאוששה מחווייה זו והיא משרתת כיום ביחידת מכבי האש של בני ברק, בעקבות ירידתה לישראל בשנת 2019. או ביידיש, יהי זיכרה א-ברוך.

אהוד רוזנרוט

רב-אלוף אהוד רוזנרוט נפטר במהלך כ"ח באוקטובר, ב' אלפים וחמש, כאשר נפל קורבן למתיחה אכזרית על רקע רומנטי מצידו של רב-אלוף בני גנץ, שהחליף את כוסית הוויסקי של אהוד בכוסית בנזין. אהוד הספיק לשרת ביחידת רמשטיין כ-28 שניות טרם פטירתו ולפיכך הוא נחשב לחלל רמשטיין, או בגרמנית Rammarena.

ליבי שטיסעל

בכ"ח בתשרי 2009, משקק"ית ליבע "ליבי" שטיסעל מיחידת המתחרדדים שטיסעל, נפלה במילוי תפקידה עקב היתקלות עם פצ"צית נטע גרטי מיחידת פאודה, וצורפה לרמשטיין באופן אוטומטי בעקבות נפילתה. כאשר ביקשנו תגובה על כך, דוברת הבונדסגייגן (Bundesgaygenspiker) טענה כי "ליבע איסט פור אלע דא", או בעברית "רמשטיין זה בשביל כולם".

שרה בתגובה ראשונה לערך זה בRammarena שבמועדון הבארבי בתל אביב, שיפודים: באדיבות הבונדספיקר.

חייל אלמוני

בתאריך י"ב באייר ה'תשע"ט למניינם, חייל אלמוני מדרגה פלונית, ככל הנראה של צבא פולני, חלה במחלה עלומה שנקראת על שם בירה מקסיקנית צהובה. בעקבות חוסר אונים בטיפול במחלה מצידו של החובש, הועבר החייל ליחידת רמשטיין, שם הופנה לטיפול אנאלי בלהביור ע"י שרש"חית טלי לינדמן. בעקבות טיפול זה, נמצא החייל בלתי-כשיר להמשך שירות צבאי ברפובליקה הפדרלית של אלמונילנד, ע"י הקנצל"ר החדש נפתלי בנט.

הקנצל"רית הקודמת של אלמונילנד, שרה נתניהו, נמצאה בלתי כשירה לשירות ביחידת רמשטיין, בצבא לבנון, בחיזבאללה, וכן במקדונלדס הכשר בפתח תקווה.

הימנוני רמשטיין

"פייזר, פייזר, איזה רע זה! אנ'לא אוהב היינץ ולופטהנזה!"
~ רמשטיין על מכחישי קורונה
"דו! דו האסט! דו האסט מיך! דו האסט מיך געפראגט אונד איך האב נישט געזאגט!"
~ מתנגדי חיסונים על חיים של אחרים


ליחידת רמשטיין שני המנונים שנשתמרו בזכרון הקולקטיבי עד היום, "פייזר, פייזר" ו"דודו". ההמנונים נכתבו ע"י רמשטייניק בשם שאלתיאל קוואקר בשנת 1947 לבקשת ראש היחידה, טלי לינדמן. "פייזר, פייזר" מבוסס על המנון בוואריה, "Reise, Reise", בעוד ש"דודו" נגנב משיר ילדים גרמני עתיק בשם "Du Hast" מאת המלחין האוסטרי המהולל נומי שעמער. השיר "דודו" משמש כיום כפתיח של סדרת הילדים והנוער "רמשטיין" המשודרת בערוץ החינוכי RammsTeen. [2]

הערות שוליים

  1. בעיקר פירי מעליות ופירה עם פטריות.
  2. או בקיצור תשמעו רמשטיין זה טוב נגד קורונה ושורף קלוריות.